Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kütahya Altıntaş Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Altıntaşcancel
Kütahyacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Altıntaş Satılık Daire Seçmeyi Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Altıntaş satılık daire düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Altıntaş, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Kütahya iline bağlı bir yerleşim birimidir. İç Batı Anadolu Bölümü’nde yer alan Kütahya ili tarih boyunca birçok başka medeniyete ve kavime ev sahipliği yapmıştır. İlde ilk insan yerleşiminin tarih öncesi çağlarda başladığı düşünülmektedir. Altıntaş da bu önemli kültür merkezinin ilçelerinden yalnızca biridir. Kütahya, on üç ilçeden meydana gelmiş büyük bir Ege şehridir. Altıntaş ilçesi ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık altıncı yerleşim birimidir. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık olarak %2.91’ine ev sahipliği yapmaktadır. Altıntaş’tan önce Emet, Gediz, Simav gibi ilçeler gelmektedir.

Altıntaş Satılık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Altıntaş satılık ev tercih etmeyi düşünenler için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semt hakkında mutlaka bilmeniz gereken şeylere yer verdik. Altıntaş ilçesi 949 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1030 metredir. Semt, kent merkezinden yaklaşık olarak kırk dokuz kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe aynı zamanda Eskişehir-Kütahya-Uşak ve İzmir karayolu üzerinde bulunmaktadır. İlçe Afyonkarahisar karayolundan da dokuz kilometre mesafede bulunmaktadır. Ege Bölgesi’nde yer almasına rağmen, semtte karasal iklim koşulları görülmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçenin coğrafi özellikleri, ekonomik yapısını da etkilemiştir. Yerel halkın büyük bir bölümü tarım ile ilgilenmekte, geçimini bu şekilde sağlamaktadır. Semtte buğday, arpa, şeker pancarı, fasulye, nohut üretilmektedir. İlçede sebze ve meyvecilik gelişim göstermektedir. Buna ek olarak bölgede kapasitesi yüksek mermer yatakları da vardır. Altıntaş satılık konut düşünenler, ilçe hakkında bu bilgileri göz önünde bulundurarak karar verebilirler.

Altıntaş Satılık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 16.803’e ulaşmış durumdadır. Bu kişilerin 8419’u erkek, geriye kalan 8384’ü ise kadındır. Daha açık bir ifade ile kent nüfusu cinsiyetlere çok dengeli bir şekilde dağılmıştır. Semtin nüfusu 2007-2017 yılları arasında sürekli olarak azalmıştır. 2018 yılı itibari ile ise küçük bir artış meydana gelmiştir. Semt mahalle ve köylerden meydana  gelmiştir. Biz bu mahalleleri Kütahya Altıntaş satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık:

  • Hürriyet Mahallesi (1660 kişilik nüfusu ile semtin en kalabalık yerleşim birimidir.) 
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • İstiklal Mahallesi
  • Bozbay Mahallesi
  • Yeni Mahalle

Eğer Altıntaş satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Altıntaş satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.