Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kütahya Hisarcık Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu
search
Hisarcıkcancel
Kütahyacancel

Hisarcık Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

EmlakJet ev arayışlarınızı kolaylaştırıyor. İlgili ilanlara göz atarken de bölge hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Hisarcık satılık daire arayışındaki takipçilerimiz ilçe hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıyı okuyabilirler. Hisarcık, Ege Bölgesi'nde Kütahya ilinin bir ilçesidir. Hisarcık ilçesi Kütahya il merkezine 108 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İç Batı Anadolu bölgesinde yer almakta olup, doğu ve kuzeyinde Emet ilçesi, güneyinde Gediz, batısında Simav ilçesi bulunmaktadır. İlçe arazi dağlık ve engebeli bir yapıdadır. Denizden ortalama yüksekliği 825 m’dir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık 330 km² dir. İlçe topraklarında Bor kaynakları vardır. Kütahya’nın büyük bir bölümü yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı tipik kara ikliminin etkisi altındadır. Ancak Hisarcık ilçesi il merkezine kıyasla biraz daha ılımandır. İlçede yaşayanların başlıca gelir kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Hayvancılık olarak sığır, koyun, keçi ve tavuk yetiştiriciliği yapılır. Tarımsal faaliyet olarak da Hisarcık ilçesinde Kurtdere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurulmuştur. İlçede traverten, kaolen ve mermer ocakları yer alır. Ayrıca ilçede termal turizm tesisleri vardır. Tarımsal üretim olarak hububat, meyve, sebze, sanayi ve yem bitkileri yetiştirilir.

Hisarcık Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Tarihi

Arkeolojik kalıntılarla ilçenin tarihi Roma dönemine kadar uzanır. Malazgirt zaferinden sonra Kütahya ile beraber Büyük Selçuklu Devleti sınırlarına dahil olmuştur. 1096' da başlayan Haçlı Seferi ile yeniden Bizans hakimiyetine girmiştir. 1176' da Miryakefalon savaşından 1180 yılında Anadolu Selçuklu Devleti topraklarına katılmıştır. 13. yüzyılda Germiyanoğulları egemenliğine geçmiştir. Germiyanoğlu Süleyman Şah’ın kızı Devlet Hatun’un Şehzade Bayezid ile evliliği sonucunda Simav, Eğrigöz ve Tavşanlı ile Kütahya’nın Osmanlılara çeyiz olarak verilmesiyle Hisarcık' ta 1378 yılında Osmanlı egemenliğine katıldı. Ankara savaşının ardından Timur’un diğer Anadolu Beylikleri ile birlikte Germiyan Beyliğini de tekrar kurmasıyla Hisarcık yeniden Germiyan Beyliği topraklarına katıldı. 1845'te nüfusu 1000 kişiye ulaşmıştır. 1870 tarihli Hüdâvendigar Vilayeti Salnamesi’nde Eğrigöz Kazasına bağlı görülmektedir. Cumhuriyet döneminde Hisarcık Kütahya İli Emet İlçesine bağlı kalmıştır. 1958 yılında bölgeye gelen Alman heyetin incelemeleri sonucu ortaya çıkan Bor madenini işletmeye açılmasıyla yerleşim hızla kalkınmıştır. 1967 yılında kasaba olan yerleşim, 1987 yılında ilçe olmuştur. Siz de bu ilçede yaşamak isterseniz Hisarcık satılık müstakil ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan kolayca ulaşabilirsiniz.

Hisarcık Satılık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporunda yayınlanan verileri incelediğimizde ilçede bulunan satılık dairelerin ortalama alanları 107 metrekaredir. Ortalama Hisarcık satılık daire fiyatları 66.661 Türk Lirasıdır. Ortalama birim satış fiyatı 623 Türk Lirasıdır. Dairelerin geri dönüşleri 6 yıl sürer.

Ev arayışınızda bütçeniz hazırsa ilgili ilanlar EmlakJet’te. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Kütahya Hisarcık ile igili ilanlara sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.