/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kütahya Şaphane Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Şaphanecancel
Kütahyacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Şaphane Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe rehberi

Emlakjet olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Şaphane satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Şaphane Satılık Daire Arayışındakilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kütahya il merkezinin 130 kilometre güneybatısında yer alan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Roma ve Bizans hakimiyetinin uzun yıllar sürdüğü bölgede 13. yüzyılda Türkler hakimiyet kurmuştur. Şaphane satılık daire arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgenin 1429 yılında Osmanlı topraklarına katıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. 1845 yılında Osmanlı Devleti’nin Kütahya Sancağı’nın Gediz Kazasına bağlı bir yerleşim yeri olan bölge Cumhuriyet Dönemi’nde bucak, 1988 döneminde ise ilçe statüsüne kavuşmuştur. Şaphane satılık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe tarihi kadar coğrafyası ile de yakından ilgilenmektedirler. İlçe toplam yüzölçümü 251 kilometrekaredir. İlçe Kütahya ilinin güney batısında yer almaktadır. İlçenin merkezi Şaphane Dağı’nın batısında yer alan küçük bir akarsu vadisinin üzerinde kurulmuştur. İlçenin doğusunda Gediz ilçesi, batısında Simav ilçesi, güneyinde Uşak ili, kuzeybatısında ise Hisarcık ilçesi yer almaktadır. İlçe Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş iklimine sahiptir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hubabat, meyve ve sebze ürünlerinin tarımı yapılmaktadır. İklim koşulları ve yer şekilleri sebebi ile ilçe tarım faaliyetlerine çok uygun değildir. Bu nedenle ilçede tarım faaliyetleri kapsamında az alandan fazla verim almak hedeflenmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede sanayi çok fazla gelişmemiştir. Bu nedenle sanayi alanında çalışmak isteyen kişiler komşu ilçelerde çalışarak geçimlerini sağlayabilirler.

Şaphane Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 366’dır. İlçe nüfusunun yüzde 48,16’sını (3 bin 66) erkek, yüzde 51,84’ünü (3 bin 300) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Şaphane satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 12 adet köy bulunmaktadır. Kütahya Şaphane satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Ayvacık Köyü, Çam Köyü, Değirmendere Köyü, Gaipler Köyü, Gürkuyu Köyü, İnceğiz Köyü, Karakür Köyü, Karamanca Köyü, Karamustafalar Köyü, Kızılkoltuk Köyü, Uğurlugüme Köyü ve Üçbaş Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Kütahya ilinin Şaphane ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kütahya Şaphane de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.