Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Simavcancel
Kütahyacancel

Kütahya Simav Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Simav Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Simav satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Simav ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

1867 senesinde Simav, belediyelik olmuştur. 17 Şubat 1868 tarihinde ise belediyelikten ayrı olarak bir ilçe olma statüsü elde etmiştir.

Simav Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Simav ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kütahya iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.568 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 830 metredir. Kütahya il merkezinin 143 kilometre kadar güneybatısında kalmaktadır. İlçenin doğu ve batı sınırları boyunca, yükseltisi 1.800 metre olan Simav Dağları uzanmaktadır. İlçede bol miktarda ormanlık alanlar yer almaktadır. Susurluk Nehri, Simav Çayı’ndan başlamaktadır. İlçenin güney yönünde ise Demirci Kasabası bulunmaktadır. İlçenin eskiden ortasında bulunan Simav Gölü, artık kurutulmuş olduğu için varlığını devam ettirememektedir. İlçenin birinci dereceden deprem riski bulunmaktadır. İlçenin merkezi illere olan mesafesinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İstanbul iline 500 kilometre,
 • Ankara iline 455 kilometre,
 • Bursa iline 192 kilometre,
 • İzmir iline 240 kilometre,
 • Antalya iline 380 kilometre,
 • Uşak iline 86 kilometre,
 • Son olarak Balıkesir iline 139 kilometrelik bir mesafesi bulunmaktadır.

Simav Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Simav satılık ev arayan okuyucularımız için İlçede sıcak ve ılıman bir iklim gözlemlenmektedir. Kış mevsiminde, yaz mevsimine nazaran daha çok yağış yağdığı bilinmektedir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 11,8 santigrat derecedir. Bir yıl içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 795 milimetredir. Ağustos ayı, yılın en kurak ayıdır. Aralık ayında ise yağışların en sık düştüğü aydır.

İlçede çok fazla ormanlık alan bulunmasından ötürü, kerestecilik ilçede yaşayan insanlar için önemli bir gelir kaynağıdır. İlçede aynı zamanda krom ve linyit gibi pek çok türden maden de çıkarılabildiği için, madencilik de ilçe ekonomisine yan bir gelir olarak katkıda bulunmaktadır.

Simav Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Simav ilçesinde toplam 64.015 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,97’si kadın kadın olup geride kalan %49,03’lük kadarını da erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,79 olarak tespit edilmiştir. İlçe nüfusu son on yılda çok sabit oranlarla büyük bir düşüş göstermiştir.

Simav ilçesinde toplam 36 adet mahalle ve 83 adet de köy bulunmaktadır. Simav satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği en çok tercih edilen mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Fatih Mahallesi,
 • Hisarardı Mahallesi,
 • Muradınlar Mahallesi,
 • 4 Eylül Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Esenevler Mahallesi,
 • Cami Kebir Mahallesi,
 • 101 Evler Mahallesi.

Eğer siz de Simav sahibinden satılık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Simav Satılık Daire
101 Evler Mahallesi4 Eylül MahallesiAhlatlıçeşme KöyüAhmetli KöyüAkdağ Bld. (Cevizlik Mahallesi)Akdağ Bld. (Kınık Mahallesi)Akdağ Bld. (Savcılar Mahallesi)Akpınar KöyüAksaz KöyüAşağıdolaylar KöyüBademli KöyüBahtıllı KöyüBaşkonak KöyüBeciler KöyüBedirler KöyüBeyce KöyüBoğazköy KöyüCuma MahallesiÇakırlar KöyüÇamlık KöyüÇavdır MahallesiÇınarlıdere KöyüÇitgöl Bld. (Camii Kebir Mahallesi)Çitgöl Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Çulhalar KöyüDeğirmenciler MahallesiDemirci Bld. (Çaysimav Mahallesi)Demirci Bld. (Karacalar Mahallesi)Demirci Bld. (Merkez Mahallesi)Demirci Bld. (Öreyler Mahallesi)Dereköy KöyüDereyüzüdere KöyüEfir KöyüEğdemir KöyüEğirler KöyüEsenbağ KöyüEsenevler MahallesiEvciler KöyüFatih MahallesiGılmanlar KöyüGökçeler KöyüGölköy KöyüGümüşsu KöyüGüney Bld. (Cuma Mahallesi)Güney Bld. (Fatih Mahallesi)Güzelyurt KöyüHacıahmetoğlu MahallesiHacıhüseyinefendi KöyüHasanören KöyüHıdırdivanı KöyüHisarardı MahallesiHisarbey KöyüIhlamur Köyüİmranlar Köyüİnkaya Köyüİnlice KöyüKalkan KöyüKapıkaya KöyüKaracahisar KöyüKaracaören KöyüKarakoca KöyüKarakür MahallesiKarapınar KöyüKarşıyaka MahallesiKayaışık KöyüKayalıdere KöyüKekliktepe MahallesiKestel KöyüKızılcık KöyüKiçir KöyüKoyunoba KöyüKöseler KöyüKurduman KöyüKusumlar KöyüKuşu Bld. (Dere Mahallesi)Kuşu Bld. (Kadılar Mahallesi)Kuşu Bld. (Kaya Mahallesi)Kuşu Bld. (Yeni Mahallesi)Külcü KöyüKüplüce KöyüMaden KöyüMamak KöyüMuradınlar MahallesiNaşa Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Naşa Bld. (Fatih Mahallesi)Naşa Bld. (Hamzabey Mahallesi)Ortacı KöyüÖrencik KöyüÖrenli KöyüPulluca KöyüSamat KöyüSarıçam KöyüSarıkaya KöyüSarkatlar KöyüSırapayam MahallesiSöğüt KöyüSudöşeği KöyüSünnetçiler KöyüŞenköy KöyüTabakhane MahallesiTaşköy KöyüTaşlık KöyüTepecik MahallesiToklar KöyüYağıllar KöyüYağmurlar KöyüYassıeynihan KöyüYavı KöyüYaykın KöyüYemişli KöyüYeniköy Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Yeniköy Köyü (Çobanlar Mahallesi)Yeniköy Köyü (Fatih Mahallesi)Yeniler KöyüYeni MahallesiYeşilçam KöyüYeşildere KöyüYeşilköy KöyüYeşilova MahallesiYeşilyayla KöyüYukarıdolaylar Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.