/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akçadağcancel

Malatya Akçadağ Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Akçadağ Satılık Daire Bakanlara Semt Rehberi 

Akçadağ satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Akçadağ, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Malatya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Malatya, on üç yerleşim biriminden meydana gelmiştir. Semt kentin en gelişmiş ve en kalabalık dördüncü ilçesidir. Akçadağ ilçesinde yaşayanlar kent nüfusunun yaklaşık olarak %4.44’üne tekabül etmektedir. İlçenin tarihi kent merkezinin tarihinden bile eskidir. Semtte bilinenn ilk yerleşim Tunç Devri’nde ortaya çıkmıştır. Geç Hitit döneminin kalıntıları hala semtte bulunmaktadır. Semtte Hititler, Frigler, Urartular, Persler ve Romalılar hüküm sürmüştür. Daha sonra ilçeye Romalılar ve Bizanslılar yerleşmiştir. 1071 yılından sonra ise Avşar aşireti bölgeye göç ederek semtin iskan edilmesini sağlamıştır.

Akçadağ Satılık Daire Düşünenlere ilçenin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgenin ekonomisini ve emlak piyasısını etkileyen en önemli unsur coğrafi özellikleri, doğal yapısı ve iklimidir. Bu sebeple yazının ikinci kısmında Akçadağ satılık ev düşünenler için semtin doğal yapısına değineceğiz. Akçadağ, Malatya’nın kent merkezinden yaklaşık olarak otuz beş kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçe, 1192 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık olarak 1050 metredir. Semt merkezinde bu rakam 925’e düşmektedir. İlçenin batı ve kuzeybatısı arasında ciddi Rakım FARKLILIKLARI VARDIR. Kuzeybatıda en yüksek yer 1660 metreyi bulmaktadır. Semtin doğusunda Malatya Merkez, güneyinde Yeşilyurt ve Doğanşehir, batısında Kahramanmaraş’a bağlı bir ilçe olan Elbistan yer almaktadır. Semt aynı zamanda kuzey bölümünde Drende ve Hekimhan semtleri ile sınır komşusudur. Akçadağ satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler semtte karasal iklimin görüldüğünün farkında olmalıdır. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. 

Akçadağ Satılık Daire Arayanlara İlçenin Nüfusu ve Mahalleleri 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 35.359 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçe nüfusunun %52.25’i erkek, %47.75’i ise kadındır. Buna ek olarak kent nüfusunun yaklaşık %4.44’ü burada yaşamaktadır. İlçede kilometrekareye düşen kişi sayısı 23 olarak hesaplanmıştır. Semtin nüfus grafiği dalgalı bir görünüm sergilemektedir. 2013-2017 yılları arasında azalan nüfus, 2017 yılından sonra önemli ölçüde artmıştır. Bugün de artma eğilimindedir. Semtteki popülasyonun artış hızı %35 civarındadır. Bu rakam kent ortalamasının bir hayli üstündedir. Kütahya Akçadağ satılık ev tercih edecekler semtin oluşturan mahalle ve köylerden birkaçınıda araştırmalarını sürdürebilirler:

 • Aktepe Mahallesi 
 • Doğu Mahallesi
 • Bahri Mahallesi
 • Ören Mahallesi
 • Ancar Mahallesi
 • Kültür Mahallesi
 • Kozluca Mahallesi
 • Doğanlar Mahallesi
 • Başpınar Mahallesi
 • Şeyhler Mahallesi
 • Keklikpınarı Mahallesi

Eğer Akçadağ satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Akçadağ satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı kolayca bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Akçadağ Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.