Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Malatya Darende Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Darendecancel
Malatyacancel

Darende Satılık Daire Seçmeyi Düşünenler İçin Semt Rehberi 

Darende satılık daire tercih etmeyi düşünenler için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Bu yazının sonunda semt hakkında bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Darende,  Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Malatya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Malatya, on üç ilçeden meydana gelmiştir ve bölgenin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Aynı zamanda ülkemizin en kalabalık yirmi yedinci şehri olan bu kent, Yukarı Fırat Bölümü’nde yer almaktadır. Şehir kayısı diyarı olarak da bilinmektedir. İşte Darende de bu şehre bağlı on üç yerleşim biriminden yalnızca biridir. Aynı zamanda kentin en gelişmiş beşinci ilçesidir. Şehir nüfusunun yaklaşık olarak %3.64’ü burada yaşamını sürdürmektedir. Darende’den önce Akçadağ, Doğanşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçeleri gelmektedir.

Darende Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Darende satılık ev almayı düşünenlerin, özellikle başka yörelerden gelerek buraya yerleşenlerin ilk olarak semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Zira bir bölgenin coğrafi özellikleri, o il veya ilçenin ekonomisini de emlak piyasasını da etkilemektedir. Darende ilçesi, 506 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 1000 metredir. İlçe, Güneydoğu Toroslar’ın kuzey hattında yer alan bir çöküntü arazi üzerine kurulmuştur. Semtin güneyinde Nurhak Dağları bulunmaktadır. Buna ek olarak ilçenin kuzeydoğusunda Tohma Dere’si geçmektedir. İlçe sınırlarında yer alan Günpınar Şelalesi önemli bir turizm merkezisidir. Semtin en yüksek noktası ise Güneydoğu Toroslar’ın da bir kolu olarak kabul edilen Hezanlı Dağı’dır. Bu dağ yaklaşık olarak 2283 metrelik yükseltiye sahiptir. Semtte karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak geçerken kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer. Kış aylarında sıcaklıklar sıklıkla sıfırın altına iner. Bazı dönemlerde köylere ulaşma zorluğu yaşanır. Darende satılık konut tercih edeceklerin özellikle iklim koşullarını düşünerek hareket etmeleri gerekmektedir.

Darende Satılık Daire Arayanlara Semtin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 29.045’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.37’si erkek, %49.63’ü kadındır. Daha açık bir şekilde 14.631’i erkek, geriye kalanı ise kadındır. Cumhuriyetten önce kurulan ilçenin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. İlçe popülasyonu 2010-2017 yılları arasında azalmıştır. 2018 yılı itibari ile de artışa geçmiştir. Malatya Darende satılık ev tercih etmeyi düşünenler için biz semti meydana getiren mahalleleri sıraladık. Kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz yerleşim biriminde arayışınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Heyiketeği Mahallesi
 • Ayvalı Mahallesi
 • Balaban Mahallesi
 • Aşağıulupınar Mahallesi
 • Hacı Dervis Mahallesi 
 • Zaviye Mahallesi
 • Sungur Mahallesi
 • Yenice Mahallesi
 • Karabacak Mahallesi
 • İbrahim Paşa Mahallesi
 • Ilıca Mahallesi 

Eğer Darende satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Darende satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.