Emlakjet

Malatya Doğanşehir Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Doğanşehircancel
Malatyacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Doğanşehir Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Doğanşehir satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Doğanşehir ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçenin oldukça değerli doğal yapıları bulunmaktadır ve bu yapılar her sene ziyaretçi almaktadır. Bunlar arasında Polat Balık Yaylası, Beypınarı, Acıpınar Yaylası, Çığlık Ağaçları, Değirmen Deresi ve Sulu Mağara gibi yerler başı çekmektedir. 

Doğanşehir Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Doğanşehir ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Malatya iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.240 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 1.210 metredir. Malatya il merkezine 58 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe arazisinin düz kısımları bulunmaktadır. Kuzey tarafta Kepez Dağları yükselir. Batısında da Arıktepe ve Boruk Dağı yükselir. İlçe arazisinde pek fazla yeşillik bulunmamaktadır. Ancak bazı yerlerde çam ağacı topluluklarına rastlanılabilir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Adıyaman iline bağlı olan Çelikhan ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Adıyaman iline bağlı olan Besni ve Gölbaşı ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Kahramanmaraş iline bağlı olan Elbistan ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzeydoğu yönünde ise Akçadağ ve Yeşilyurt ilçeleri bulunmaktadır. 

Doğanşehir Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Doğanşehir satılık ev arayan okuyucularımız için her ne kadar ilçede karasal iklimin özellikleri çoğunlukla görülse de ilçede yaz ayları çok fazla sıcak geçmemektedir. Bunun yerine serin geçen yaz aylarından hemen sonra, kış aylarında hava koşulları oldukça serttir. Yükseltisi fazla olan yerlerde kar ancak Temmuz ayında eriyebilmektedir. Son zamanlarda yapılan barajlar, ilçe ikliminin daha da Akdeniz ikliminin özelliklerine kaymasını sağlamıştır.

İlçe sakinlerinin büyük bir kısmı, gelir elde etmek amacı ile tarım sektöründe çalışmaktadır. Son zamanlarda meyvecilik alanında büyük gelişmeler yaşanmıştır. İlçede üretilen özellikle kayısı ve elmanın ünü vardır. İkinci bir sektör ise hayvancılıktır ancak bu çoğunlukla yalnızca köylerde görülmektedir. Meyvecilik ile birlikte ilçe ekonomisinin hayatına son zamanlarda giren bir başka gelir kaynağı da tütün yetiştiriciliğidir. 

Doğanşehir Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Doğanşehir ilçesinde toplam 39.454 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,95’i erkek olup geride kalan %49,05’lik kadarını da kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %2,21 olarak tespit edilmiştir. 

Doğanşehir ilçesinde toplam 39 adet mahalle bulunmaktadır. Doğanşehir satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Erkenek Mahallesi,
  • Doğu Mahallesi,
  • Kurucaova Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Sürgü Mahallesi.

Eğer siz de Doğanşehir sahibinden satılık bahçeli ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.