Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğanyolcancel
Malatyacancel

Malatya Doğanyol Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Doğanyol Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Doğanyol satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Doğanyol Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Doğanyol geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bölgenin 500 yıl kadar önce köy olarak kurulduğu bilgisine ulaşılmaktadır. Belediye teşkilatlanması 80 yıl önce kurulan bölge 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Doğanyol satılık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin yüzölçümünün 233 kilometrekare olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Malatya il merkezine 90 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin doğusunda Diyarbakır iline bağlı Çüngüş ilçesi, batısında Malatya iline bağlı Pütürge ilçesi, kuzeyinde ise Elazığ iline bağlı Sivrice ilçesi yer almaktadır. Su kaynakları bakımında da kendi ihtiyacını karşılayabilen ilçede Karakaya Barajı bulunmaktadır. İlçede Akdeniz ve karasal iklim arasındaki bir geçiş iklimi hakimdir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve az yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Doğanyol satılık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve meyve ürünlerinin tarımının yapıldığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede özellikle kayısı, çilek ve nar yetiştiriciliği oldukça önemlidir. İlçede yapılan bir diğer ekonomik faaliyet ise hayvancılıktır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan bu faaliyetler son dönemlerde modernleşme eğilimindedir. Bu nedenle ilçede yapılan hayvancılık ve tarım faaliyetlerinden alınan verim son dönemlerde oldukça önemli artış göstermiştir.

Doğanyol Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 4 bin 420’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,61’ini (2 bin 237) erkek, yüzde 49,39’unu (2 bin 183) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Doğanyol satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede tercih edebileceği 16 adet mahalle bulunmaktadır. Malatya Doğanyol satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akkent Mahallesi, Behramlı Mahallesi, Burçköy Mahallesi, Çolak Mahallesi, Damlı Mahallesi, Gevheruşağı Mahallesi, Gökçe Mahallesi, Gümüşsu Mahallesi, İsak Mahallesi, Koldere Mahallesi, Konurtay Mahallesi, Mezraa Mahallesi, Poyraz Mahallesi, Ulutaş Mahallesi, Yalınca Mahallesi ve Yeşilköy Mahallesi’dir. 

Sizler de satılık konut tercihini Malatya ilinin Doğanyol ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Malatya Doğanyol’da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.