Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Malatya Hekimhan Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Hekimhancancel
Malatyacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hekimhan Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Tanıtım Kılavuzu

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hekimhan satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Hekimhan Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat bölümününde yer alan Malatya iline bağlı olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin kuzey kesimlerinde Sivas ilinin Kangal ilçesi, güney kesimlerinde Akçadağ ilçesi, güneydoğusunda Yazıhan ve Malatya,  doğusunda Arguvan ilçesi ve batı kesimlerinde Kuluncak ilçesi yer almaktadır. Malatya’nın kuzeybatısında yer alır. İlçenin toplam yüzölçümü 1514 kilometrekaredir. Hekimhan satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Dağlık ve engebeli bir coğrafi yapıya shaiptir. Dağların dil ve ormansız olması yağışlarda taşkın ve erozyona sebep olmaktadır. Tarım genellikle yüksek dağlar arasındaki dere yataklarında bulunan sınırlı arazilerde yapılmaktadır. Kurşunlu beldesi ve çevre köyler yüksek plato görünümünde olup buralarda hububat ekimi ve hayvancılık yapılmaktadır. Hekimhan ilçesi cevizi ile meşhurdur. İlçe ve çevresinde yetiştirilen ceviz iriliği ve kalitesiyle büyük beğeni toplar. Sivas-Malatya kara ve demiryolu Hekimhan ilçesinden geçmektedir. 

Hekimhan Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 22 bin 867’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,70’i (11 bin 593) erkek, yüzde 49,30’unu (50 bin 683) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hekimhan satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 64 adet mahalle bulunmaktadır. Malatya Hekimhan satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Aksütlü Mahallesi, Aşağısazlıca Mahallesi, Başkavak Mahallesi, Basak Mahallesi, Bahçedamı Mahallesi, Taşbaşı Mahallesi, Bağyolu Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilpınar Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Budaklı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Dumlu Mahallesi, Çimenlik Mahallesi, Dikenli Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Çanakpınar Mahallesi, Beykent Mahallesi, Karslılar Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Kavacık Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, İğdir Mahallesi, Saraylı Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Sazlıca Mahallesi, Dursunlu Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Şehit Mehmet Fethi Akyüz Mahallesi, Mollaibrahim Mahallesi, Delihasanyurdu Mahallesi, Haydaroğlu Mahallesi, Söğüt Mahallesi, Yayladam Mahallesi, Taşoluk Mahallesi, Köprülü Mehmet Paşa Mahallesi, Hasançelebi Mahallesi, Fatih Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Dikili Mahallesi, Davulgu Mahallesi ve Karşıyaka Mahallesidir.

Sizler de satılık daire tercihini Malatya ilinin Hekimhan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Malatya Hekimhan Güzelyurt Mahallesi sahibinden satılık daire için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.