Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Manisa Demirci Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Demircicancel
Manisacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Demirci Satılık Daire Seçmeyi Düşünenlere İlçe Rehberi

Demirci satılık daire tercih etmeyi planlayanlar için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Demirci, ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Manisa iline bağlı bir yerleşim birimidir. Türkiye’nin en büyük on dördüncü şehri olan Manisa, Anadolu Yarımadası’nın batı kesiminde yer almaktadır. Ege Bölgesi’nin ortasında yer alan il, birçok semtten meydana gelmiştir. Demirci ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık onuncu yerleşim birimidir. Demirci ilçesinde yaşayanlar, şehir nüfusunun yaklaşık olarak %2.88’ine tekabül etmektedir. Demirci’den sonra Kırkağaç, Sarıgöl ve Gördes semtleri gelmektedir. İlçe ekonomisinin temel geçim kaynağı hayvancılık ve tarımdır. Semtte özellikle tütün, üzüm, kiraz ve zeytin yetiştirilmektedir. Elma da önemli bir tarımsal üründür. İlçede yer alan üniversite kampüsü, semt ekonomisini hareketli hale getirmektedir. Bölgede ikamet eden öğrenciler ticari faaliyetlerin gelişmesini sağlamıştır. 

Demirci Satılık Daire Arayanlara Semtin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Demirci satılık ev düşüncenizde kararlı iseniz, ilçenin coğrafi özellikleri hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız. Demirci ilçesi, Ege Bölgesi’nde yer alan Manisa ilinin batı hattında yer alır. İlçe kent merkezinden tam yüz altmış beş kilometre mesafede yer almaktadır. Semtin doğusunda ve kuzeydoğusunda Kütahya, kuzeyinde Balıkesir, güneyinde Manisa’ya bağlı olan Selendi ve Kula, batısında ise Gördes ile Köprübaşı semtleri yer almaktadır. İlçenin en yüksek noktası 1535 metre yükseltiye sahip olan Asi Tepesi’dir. İlçe Manisa kent merkezinden uzakta yer almaktadır. Kütahya’ya ise sadece yirmi kilometre mesafede bulunmaktadır. Demirci ilçesi 1233 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, klasik bir söyleyiş ile rakımı yaklaşık olarak 800 metredir. İlçede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlıdır. İlkbahar ve sonbahar ayları ise genellikle yağmurlu geçer. Demirci satılık konut arayanların iklim koşullarına uygun emlaklar seçmesi çok önemlidir.

Demirci Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Mahalleleri

Demirci ilçesinin nüfusu son verilere göre 41.135 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %47’si erkek, geriye kalan %53’ü ise kadındır. İlçede nüfus görece dengeli bir şekilde dağılmıştır. Cumhuriyetten önce kurulan ilçenin nüfusu 2017-2018 yılları arasında stabil kalmıştır. Bu sebeple de popülasyonun artış hızı sıfıra eşittir. İlçe mahallelerden meydana gelmiştir. Biz bu mahallelerden onunu gelişmişliklerine göre sıraladık. Manisa Demirci satılık ev tercih etmeyi düşünenler aşağıdaki yerleşim birimlerinden birkaçını seçebilirler:

 • Akıncılar Mahallesi 
 • Beyazıt Mahallesi
 • Doktor Mehmet Akarsu Mahallesi
 • İcikler Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Hacı Hamza Mahallesi
 • Mithat Paşa Mahallesi
 • Mahmutlar Mahallesi
 • Çamlıca Mahallesi
 • Ören Mahallesi
 • Yenice Mahallesi

Eğer Demirci satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Demirci satılık konut yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Demirci Satılık Daire
Ahatlar MahallesiAhmetler MahallesiAkdere MahallesiAkıncılar MahallesiAlaağaç MahallesiArmutlu MahallesiAyvaalan MahallesiAzizbey MahallesiBahçeler MahallesiBardakçı MahallesiBayramşah MahallesiBeyazıt MahallesiBoyacık MahallesiBozçatlı MahallesiBozköy MahallesiBüyükkıran MahallesiCamii Atik MahallesiCumhuriyet MahallesiÇağıllar MahallesiÇamköy MahallesiÇamlıca MahallesiÇanakçı MahallesiÇandır MahallesiÇardaklı MahallesiÇataloluk MahallesiDanişmentler MahallesiDemirci MahallesiDoktor Mehmet Akarsu MahallesiDurhasan MahallesiElek MahallesiEsenyurt MahallesiEskihisar MahallesiFatih MahallesiGömeçler MahallesiGümele MahallesiGürçeşme MahallesiGüveli MahallesiHacıbaba MahallesiHacıhamza MahallesiHacıhasan MahallesiHacıtürbek MahallesiHırkalı MahallesiHoşçalar MahallesiHüdük MahallesiIklıkçı Mahallesiİcikler Mahallesiİçhisar Mahallesiİmceler Mahallesiİmrenler Mahallesiİrişler Mahallesiİsmailler MahallesiKaraisalar MahallesiKargınışıklar MahallesiKasımfakı MahallesiKayaköy MahallesiKayranokçular MahallesiKazancı MahallesiKerpiçlik MahallesiKılavuzlar MahallesiKışlak MahallesiKovancı MahallesiKöylüce MahallesiKulalar MahallesiKuzeyir MahallesiKuzuköy MahallesiKüçükkıran MahallesiKüçükoba MahallesiKüpeler MahallesiMahmutlar MahallesiMarmaracık MahallesiMezitler MahallesiMinnetler MahallesiMithatpaşa MahallesiÖksüzlü MahallesiÖren MahallesiÖrücüler MahallesiPazar MahallesiRahmanlar MahallesiSağnıç MahallesiSayık MahallesiSecaattin MahallesiSerçeler MahallesiSevişler MahallesiSinan MahallesiSofular MahallesiSöğütçük MahallesiŞehreküstü MahallesiTalas MahallesiTaşokçular MahallesiTekeler MahallesiTeperik MahallesiUlacık MahallesiÜşümüş MahallesiYağmur MahallesiYarbasan MahallesiYavaşlar MahallesiYenice MahallesiYeşildere MahallesiYeşiloba MahallesiYiğenler MahallesiYiğitler Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.