/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölmarmaracancel

Manisa Gölmarmara Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Gölmarmara Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Tanıtım Kılavuzu

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Gölmarmara satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Gölmarmara Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ege Bölgesinin Ege bölümününde yer alan Manisa iline bağlı olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin kuzey kesimlerinde Akhisar, güney kesimlerinde Ahmetli ve Salihli ilçesi, doğusunda Salihli ilçesi ve batı kesimlerinde Saruhanlı ilçesi yer almaktadır. Manisa’nın tam ortasında yer alır. İlçenin toplam yüzölçümü 310 kilometrekaredir. Gölmarmara satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temeli tarım faaliyetlerine dayanmaktadır. Yaz aylarında özellikle kavun, karpuz, sanayi tipi domates, sanayi tipi kırmızı biber, yeşil biber, üzüm, zeytin üretimi yoğun olarak yapılırken son zamanlarda da mısır ekimi de artmıştır. Bölgenin eski tarımsal faaliyeti olan tütün üretimi de devam etmektedir. Kış mevsiminde ise lahana, brokoli, karnabahar gibi ürünlerin tarımı yapılabilmektedir. Manisa’ya 66 kilometre uzaklıkta yer alan Gölmarmara, Manisa ile benzer iklim özellikleri gösterir. Yarı nemli Akdeniz iklim tipine dahildir. Bu bölgede kış mevsimi en yağışlı, yaz mevsimi ise en yağışsız mevsimdir. Gölmarmara sınırları içerisinde ilçenin tarihini belirleyecek herhangi bir kalıntıya rastlanmıştır. 1987 yılında ilçe olan Marmara, şimdiki ismi olan Gölmarmara’yı çok yakınındaki göl ve mermer ocaklarından almıştır. Bir süre Gölmermere olarak alınan ilçenin ismi daha sonra dile daha kolay geldiği için Gölmarmara’ya çevrilmiştir. İlçe merkezine 12 kilometre uzaklıkta Marmara Gölü bulunmaktadır. Marmara Gölü, Gölmarmara ile Salihli arasındadır. 

Gölmarmara Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 15 bin 247’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,24’ü (7 bin 660) erkek, yüzde 49,76’sını (7 bin 587) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gölmarmara satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 21 adet mahalle bulunmaktadır. Manisa Gölmarmara satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Hacıbaştanlar Mahallesi, Deynekler Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Tiyenli Mahallesi, Ozanca Mahallesi, Yunuslar Mahallesi, Yeni Camii Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Beyler Mahallesi, Çömlekçi Mahallesi, Eski Camii Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, Kılcanlar Mahallesi, Taşkuyucak Mahallesi, Kayaaltı Mahallesi, Hacıveliler Mahallesi, Çamköy Mahallesi, Ayanlar Mahallesi, Hıroğlu Mahallesi ve Hacıbaştanlar Mahallesidir. 

Sizler de satılık daire tercihini Manisa ilinin Gölmarmara ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Manisa Gölmarmara Atatürk Mahallesi satılık daire için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Gölmarmara Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.