Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Manisa Gördes Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Gördescancel
Manisacancel

Gördes Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Gördes satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Gördes ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Her ne kadar ilçenin geniş bir tarihi olsa da 1940 senesinde yaşanan şiddetli toprak kayması sonucunda yerleşme, bugün Gördes dediğimiz bölgeye taşınmıştır. Yerleşmenin tamamlanması ancak 1966 senesinde son bulabilmiştir.

Gördes Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Gördes ilçesi, Ege sınırları içerisinde yer alan Manisa iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.447 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 562 metredir. İlçe arazisi, küçük akarsu vadileri ile ayrılmış bir yayla özelliğindedir. İlçe topraklarının neredeyse yarısını ormanlık alanlar meydana getirmektedir. Gördes’in en önemli akarsuyu Gördes Deresi’dir. İlçenin etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıdaki gibidir:

 • İlçenin doğu yönünde Demirci ve Köprübaşı ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Salihli ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Akhisar ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde ise Balıkesir iline bağlı olan Sındırgı ilçesi bulunmaktadır.

Gördes Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Gördes satılık ev arayan okuyucularımız için ilçeye Akdeniz ikliminin özelliklerinin hâkim olduğu görülmektedir. Bu da yaz aylarının oldukça sıcak ve kurak geçmesine, kış aylarının ise yağmurlu ve ılık geçmesine sebep olmaktadır. Gördes’in yıllık ortalama sıcaklığı 11 ila 13 santigrat derecedir. 

İlçe ekonomisinin en çok bağlandığı faaliyet tütüncülük ve haşhaş üretimidir. Ancak bu iki ürün haricinde de Gördes tarımı oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Buğday ve arpa üretimi hat safhadadır. Hatta son yıllarda bu üretim daha da çeşitlendirilerek çilek, kiraz, bezelye, domates ve salatalık gibi ürünlerde üretilmeye başlamıştır. Zeytincilik ise henüz gelişme aşamasında olup belediye bu konuda zeytin ağacı dikimleri ile destek oluşturmaktadır. İlçe topraklarının bir başka yararı da yer altı zenginlikleridir. İlçeden çıkartılan kömür, titan, krom, mermer ve kuvarsit gibi şeyler, Gördes madenciliğini öne çıkarmaktadır. 

Gördes Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Gördes ilçesinde toplam 28.182 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,92’si kadın olup geride kalan %49,08’ini erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-0,66 olarak tespit edilmiştir. 

Gördes ilçesinde toplam 64 adet mahalle bulunmaktadır. Gördes satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Adnan Menderes Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi,
 • Güneşli Mahallesi,
 • Hüseyni Baba Mahallesi,
 • Divan Mahallesi,
 • Uzunçam Mahallesi,
 • Cuma Mahallesi.

Eğer siz de Gördes sahibinden satılık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.