Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kırkağaçcancel
Manisacancel

Manisa Kırkağaç Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu

Kırkağaç Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Bilgiler 

Kırkağaç satılık daire ilanları arasında aradığınız ev sizleri bekliyor. Ev ilanlarını incelerken ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okumalısınız. Kırkağaç, Manisa ilinin ilçelerinden biridir. Manisa'nın küçük ilçelerinden biridir. Kendi adıyla anılan ova ve Yund Dağı eteklerinde kurulmuştur. İlçe tarihine dair net bilgiler bulunmasa da çevrede yapılan kazılarda ilk yerleşimin Antik Yunan dönemindeki Mysialılara dayandığı öngörülmektedir. Beylikler döneminde Karesi Beyliği'ne bağlı olan ilçe daha sonra Osmanlı himayesine girmiştir. İlçe, Cumhuriyet'in ilanından sonra gerçekleştirilen Mübadele ile beraber Yunanistan'dan gelen mübadiller şehre yerleştirilmiştir.. Kırkağaç ilçesi Manisa il merkezine 79 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin en önemli geçim kaynağı tarımdır. Özellikle kavun, ilçenin en önemli tarım ürünüdür.

Kırkağaç Satılık Daire Bakanlara Gezi Rehberi

Zeytin ağaçları ile çevrili yeşil bir tabiata sahip olan Kırkağaç ilçesi kavunları ile ünlüdür. Kırağaç ilçesi tarihi yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Tibbe Antik Kenti, Kırkağaç ilçesine bağlı İlyaslar Köyünde yer almaktadır. Bu antik kentten günümüze çok sayıda mimari parçalar, sütun parçaları ve lahit parçaları bulunmaktadır. Stratonikeia Antik Kenti, Kırkağaç ilçe merkezine bağlı Siledik mahallesinde yer almaktadır. Bu antik kentten günümüze sikkeler ve Hadrianus’un M.S. 127 yılında Stratonikeia kentine mermer stel üzerine yazmış olduğu 3 mektup bulunmaktadır. Tarihi açıdan önemli olan bu tarihi eserler Manisa Müzesinde sergilenmektedir. Kaya Mezarları, Kırkağaç ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Kayalar oyularak yapılan iki mezardan oluşmaktadır. Kaya mezarları bir anıt görünümü vermektedir. Bu kaya mezarları yapı tarzı ve işçiliği ile Frig Dönemini anımsatmaktadır. Bu iki kaya mezarı farklı mimarisi ile görülmesi gereken tarihi eserlerdendir. Çamlık, Çam ağaçları ile çevrili bu bölge günübirlik piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Siz de bu ilçeden ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Manisa Kırkağaç satılık daire ilanlarına listeleme sayfalarımız aracılığıyla göz atabilirsiniz.

Kırkağaç Satılık Daire Fiyatları 

Ev almadan önce aranılan bölgedeki emlak piyasası iyi incelenmelidir. Bir eve değerinden fazla para ödemek sizi zarara uğratır. Bu duruma düşmemek için bir uzmana danışabilir ya da sitemizdeki ilanları inceleyerek bir fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak ilçe genelindeki ev fiyatlarının ortalamalarını size yardımcı olmak için araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede yer alan evlerin alanları yaklaşık 124 metrekareden oluşur. Kırkağaç satılık daire fiyatları 126.232 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satın alma bedeli 1.018 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama geri dönüş süresi ise 17 yıldır. 

  • 2+1, 100 metrekare bir dairenin fiyatı 98.000 Türk Lirası ve
  • 3+1, 128 metrekare bir dairenin fiyatı 129.920 Türk Lirasıdır.

Emlakjetle artık her şey bir tık uzaklıkta. Ev arayışınız hala devam ediyorsa Manisa Kırkağaç satılık müstakil ev ya da dairelerin ilanlarına emlakjet.com üzerinden dilediğiniz yerde göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.