Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Manisa Sarıgöl Satılık Daire

araması için 10 ilan bulundu
search
Sarıgölcancel
Manisacancel

Sarıgöl Satılık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Sarıgöl satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Sarıgöl, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nin Ege Bölümü’nde yer alan Manisa iline bağlı, il sınırlarının güneydoğu ucunda yer alan bir ilçesidir. Ege Bölgesi’nin en eski yerleşim bölgelerinden birisi olan bu ilçede, tarihi kalıntılar ve kitabeler Lidyalılar ve iyonluların egemenliğinde kaldığını göstermektedri. İzmir, Manisa, Sardes, Alaşehir ve Pamukkale’ye ulaşan Kral Yolu’nun Sarıgöl’den gemiş, bu yol üzerinde üçüncü konaklama bölgesi olarak kullanılmıştır. Tarihi süreçte daha sonra Yıldırım Beyazıt’ın Alaşehir ve çevresini Osmanlı topraklarına katmasından sonra bölge Türkleşmeye başlamıştır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Sarıgöl ilçesinde ev sahibi olmak isteyenler için ilçede yaşayanların ekonomik gelir yapısını tarım oluşturmaktadır. Tütün ve üzüm en çok yetiştirilen ürünlerdir. Sarıgöl, adını dünyaca ünlü sofralık çekirdeksiz Sultaniye üzümü ile duyurmaktadır. 

Sarıgöl Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Sarıgöl’de ev sahibi olmayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Doğusunda Denizli il sınırı,
  • Kuzeyinde Alaşehir ilçesi ve Uşak il sınırı,
  • Güneyinde Aydın il sınırı,
  • Batısında Kula ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 35.957’dir. Bu sayının yüzde 50,41’i kadın, yüzde 49,59’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 432 kilometrekare, rakımı ise 320 metredir. Manisa Sarıgöl satılık müstakil evler gibi arayış içinde olanların tercih edebileceği toplam 35 mahalle vardır. Bunlar; Siteler Mahallesi, Çanakçı Mahallesi, Aşağı Koçaklar Mahallesi, Konak Mahallesi, Ayan Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Bağlıa Mahallesi, Dindarlı Mahallesi, Karacaali Mahallesi, Kızılçukur Mahallesi, Şeyhdavutlar Mahallesi, Tırazlar Mahallesi, Afşar Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesidir. 

Sarıgöl Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Manisa ilinin Sarıgöl ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 148 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.260 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.946 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 217.560 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Manisa Sarıgöl Siteler Mahallesi satılık evler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.