/static/img/logo.svg
search
Şehzadelercancel

Şehzadeler Satılık Daire

araması için 279 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Şehzadeler Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Şehzadeler satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Şehzadeler ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Şehzadeler ilçesi, Manisa il merkezinin iki ayrı ilçeye bölünmesi ile oluşan ilçelerden bir tanesidir. 12 Kasım 2012 tarihinde ayrı bir ilçe olarak varlığını sürdürmeye devam etmiştir. 

Şehzadeler Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Şehzadeler ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Manisa iline bağlıdır. İlçenin denizden yüksekliği 80 metredir. İlçenin denize kıyısı olmamasına rağmen kıyıya en yakın bölgelerden bir tanesidir. Gediz Havzası içerisinde yer almaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu mekanların bir listesi aşağıdaki gibidir:

  • İlçenin doğu yönünde Uşak ili bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey yönünde Balıkesir ili bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Aydın ve Denizli illeri bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde ise İzmir ili bulunmaktadır. 

Şehzadeler Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Şehzadeler satılık ev arayan okuyucularımız için konumu ile bağlantılı olarak Şehzadeler ilçesinde Akdeniz ikliminin egemenliği görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları ılıman ve yağmurlu yaşanmaktadır. Yıllık sıcaklık ortalaması 16,8 santigrat derecedir. Bir sene içerisinde Şehzadeler ilçesine düşen yağış miktarı ortalama 740 milimetredir. En sıcak ay Temmuz ayı iken Ocak ayı en soğuk aydır.

İlçede, Manisa’nın diğer yerlerinde olduğu gibi tarım sektörü ekonomi içerisinde ön plandadır. Ama Şehzadeler ilçesi Manisa’nın merkez ilçelerinden bir tanesi olduğu için burada ayrıca sanayi sektörü de gelişmiş bir vaziyettedir. Özellikle tarım sanayisi üzerine çalışılmaktadır. İlçeden çıkan tarım ürünleri arasında da üzüm ve tütün ağırlıklıdır.

Şehzadeler Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Şehzadeler ilçesinde toplam 171.116 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,28’i erkek olup geride kalan %48,72’lik kısmını da kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,10 olarak tespit edilmiştir. 

Şehzadeler ilçesinde toplam 65 adet mahalle bulunmaktadır. Şehzadeler satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Şehitler Mahallesi,
  • Yarhasanlar Mahallesi,
  • Alaybey Mahallesi,
  • Peker Mahallesi,
  • Akpınar Mahallesi,
  • Kazım Karabekir Mahallesi.

Eğer siz de Manisa Şehzadeler satılık köy evi gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

6 Aralık 2019

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

5 Aralık 2019

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

4 Aralık 2019

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

3 Aralık 2019

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

2 Aralık 2019

Şehzadeler Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.