Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Somacancel
Manisacancel

Manisa Soma Satılık Daire

araması için 177 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Soma Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Tanıtım Kılavuzu

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Soma satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Soma Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ege Bölgesinin Ege bölümününde yer alan Manisa iline bağlı olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin kuzey kesimlerinde Balıkesir ili, güney kesimlerinde Kırkağaç ve Akhisar ilçesi, doğusunda Kırkağaç ilçesi ve batı kesimlerinde İzmir il sınırı yer almaktadır. Manisa’nın en kuzeybatısında yer alır. İlçenin toplam yüzölçümü 820 kilometrekaredir. Soma satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temeli maden faaliyetlerine dayanmaktadır. Manisa’ya 87 kilometre uzaklıkta yer alan Soma, Manisa ile benzer iklim özellikleri gösterir. Yarı nemli Akdeniz iklim tipine dahildir. Bu bölgede kış mevsimi en yağışlı, yaz mevsimi ise en yağışsız mevsimdir. İlçenin ulaşımı, Akhisar-Bergama karayolu ilçenin içinden geçerek ana ulaşım hattını oluşturmaktadır. İzmir-Balıkesir yolu üzerinde Akhisar çıkışında batıya doğru ayrılan Kırkağaç-Soma yolu ile başlayıp Bakırçay’ı vadisi boyunca doğu-batı uzanışlı olarak Bakır, Kırkağaç, Soma, Turgutalpü üzerinden Kınık’a ulaşan yol İzmir-Çanakkale devlet yoluyla birleşir. İzmi-Balıkesir devlet demiryolu da ilçeden geçer. Soma’da 4 yıldır ‘Kara Elmas Kültür ve Sanat Festivali’ kutlanmaktadır. Bu ulusal festivalin amacı ‘bir avuç kömür için ömür tüketenler’ sözündeki soma sevgisini ve kömürün önemini vurgulamaktır. 2014 yılında gerçekleşen Soma faciasında hayatını kaybeden 301 işçiyi anma töreni düzenlenir. 

Soma Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 108 bin 981’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,31’i (54 bin 832) erkek, yüzde 49,69’unu (54 bin 149) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Soma satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 71 adet mahalle bulunmaktadır. Manisa Soma satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Adil Mahallesi, Beyce Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Yayladalı Mahallesi, Uruzlar Mahallesi, Türkali Mahallesi, Tabanlar Mahallesi, Beyce Mahallesi, Büyük Güney Mahallesi, Cuma Mahallesi, Çavdır Mahallesi, Deniş Mahallesi, Dualar Mahallesi, Evcilerv Sevişler Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Haciz Mahallesi, İstaston Mahallesi, Pirahmet Mahallesi, Küçük Güney Mahallesi, Kobaklar Mahallesi, Pirahmet Mahallesi, Zafer Mahallesi, Yağcılı Mahallesi, Yırca Mahallesi, Vakıflı Mahallesi, Karaçam Mahallesi, Koyundere Mahallesi, Büyük Işıklar Mahallesi, Devlethan Mahallesi ve Merkez (Hamidiye) Mahallesidir. 

Sizler de satılık daire tercihini Manisa ilinin Soma ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Manisa Soma Namazgah Mahallesi satılık daire için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.