/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dargeçitcancel
Mardincancel

Mardin Dargeçit Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Dargeçit Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Dargeçit satılık konut arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Dargeçit Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Mardin iline bağlı Dargeçit ilçesinin toplam yüzölçümü 539 kilometrekaredir. Dargeçit satılık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin denizden yüksekliğinin ortalama 900 metre olduğu bilgisine ulaşmıştır. Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin en dağlık yerlerinden biri olan ilçe sert karasal iklim bölgesi içerisine yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Dargeçit satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçe ekonomisinin hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır.

Dargeçit Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 28 bin 55’tir. İlçe nüfusunun yüzde 49,81’ini (14 bin 222) erkek, yüzde 50,19’unu (14 bin 333) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Dargeçit satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 39 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Akçaköy Mahallesi, Akyol Mahallesi, Alayunt Mahallesi, Altınoluk Mahallesi, Altıyol Mahallesi, Bağözü Mahallesi, Bahçebaşı Mahallesi, Batur Mahallesi, Baysun Mahallesi, Beğendi Mahallesi, Belen Mahallesi, Bostanlı Mahallesi, Çatalan Mahallesi, Çatalçam Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çelikköy Mahallesi, Çukurdere Mahallesi, Değerli Mahallesi, Gürgen Mahallesi, Gürışık Mahallesi, Ilısu Mahallesi, Karabayır Mahallesi, Kartalkaya Mahallesi, Kılavuz Mahallesi, Kısmetli Mahallesi, Korucu Mahallesi, Kuşluca Mahallesi, Safa Mahallesi, Saray Mahallesi, Suçatı Mahallesi, Sümer Mahallesi, Tanyeri Mahallesi, Tavşanlı Mahallesi, Temelli Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Ulaş Mahallesi, Yanılmaz Mahallesi, Yılmaz Mahallesi ve Yoncalı Mahallesi’dir.

Dargeçit Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Bilgileri

Mardin iline bağlı Dargeçit ilçesinden konut arayan kişiler ilçenin eğitim kurumlar hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçeden konut tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçe eğitimi hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçenin eğitim kurumları bakımından oldukça zengin olduğunun bilgisine ulaşmıştır. Mardin Dargeçit satılık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Atatürk İlköğretim Okulu: Tepebaşı, Kılavuz Caddesi, 47750 Dargeçit/Mardin. Daha detaylı bilgiler için (0482) 381 20 08 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Dargeçit Atatürk Ortaokulu: Saray, 47750 Dargeçit/Mardin.
  • Dargeçit İmam Hatip Ortaokulu: Bahçebaşı, Turgut Özal Caddesi, 47750 Dargeçit/Mardin. Daha detaylı bilgiler için (0482) 381 20 04 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Sakarya İlkokulu: Bahçebaşı, Barış Bulvarı Pk:47750, 47750 Dargeçit/Mardin. Daha detaylı bilgiler için (0482) 381 24 64 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Mardin ilinin Dargeçit ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Mardin Dargeçit satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.