/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Derikcancel

Mardin Derik Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu

Derik Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Tanıtım Kılavuzu

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Derik satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Derik Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Dicle bölümününde yer alan Mardin iline bağlı olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin kuzey kesimlerinde Mazıdağı ve Diyarbakır’ın Çınar ilçesi, kuzeydoğusunda Mazıdağı ilçesi, güney kesimlerinde Kızıltepe ilçesi, doğusunda Mazıdağı ilçesi ve batı kesimlerinde Şanlıurfa il sınırı yer almaktadır. Mardin’in batısında yer alır. İlçenin toplam yüzölçümü 1.381 kilometrekaredir. Derik satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temeli tarım, sanayi ve turizm faaliyetlerine dayanmaktadır. Mardin’e 72 kilometre uzaklıkta yer alan Derik, Mardin ile benzer iklim özellikleri gösterir. Akdeniz iklimi ile karasal iklimin ortak özelliklerine sahip olan ilçede yazları çok sıcak ve kurak, kış mevsimi ise yağışlı ve soğuk geçmektedir. Tropikal iklim özellikleri olarak bilinmektedir. Kış ve ilkbahar mevsimlerinin başlarında bayckür adı verilen rüzgar meşhurdur. İlçede çıkarılan herhangi bir maden olmamakla birlikte ilçe sınırları içerisinde birkaç mahallede çimento yapımında kullanılan ponza taşı madeni vardır. Ova köylerinde önemli ölçüde buğday, arpa, mercimek, kavun, nohut, karpuz, pamuk üretimi yapılmaktadır. İlçe merkezinde zeytin yetiştiriciliği de yapılır. Bağcılık da ilçe için önemli bir gelir kaynağıdır. İlçede yapılan tarım büyük oranda kuru tarımdır. Sulanabilir arazi miktarı 65.000 dekar kadardır ve GAP projesinin devreye girmesinden dolayı çok daha artış göstermektedir. 

Derik Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 61 bin 830’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,87’sini (30 bin 837) erkek, yüzde 50,13’ünü (30 bin 993) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Derik satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 78 adet mahalle bulunmaktadır. Mardin Derik satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Zeytinpınar Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Atlı Mahallesi, Yukarımezra Mahallesi, Taşıt Mahallesi, Üçtepe Mahallesi, Yazıcık Mahallesi, Kuruçay Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Üçkuyu Mahallesi, Bayraklı Mahallesi, Ballı Mahallesi, Başaran Mahallesi, Dumanlı Mahallesi, Kutluca Mahallesi, Çadırlı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Dağ Mahallesi, Ortaca Mahallesi, Kuyulu Mahallesi, Düztaş Mahallesi, Konak Mahallesi, Dikmen Mahallesi, Çadırlı Mahallesi, Soğukkuyu Mahallesi, Karataş Mahallesi, Göktaş Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Bozbayır Mahallesi, Demirli Mahallesi, Issız Mahallesi, Küçükpınar Mahallesi ve Kale Mahallesidir.

Sizler de satılık daire tercihini Mardin ilinin Derik ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Mardin Derik Kale Mahallesi satılık daire için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.