/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mazıdağıcancel

Mardin Mazıdağı Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Mazıdağı Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Mazıdağı satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek satın almak istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

Mazıdağı Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümü içerisinde yer alan Mazıdağı ilçesi Mardin’in önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Mardin ilinin 47 kilometre kuzeybatısında yer almaktadır. 1937 yılına kadar sırası ile Savur ve Derik ilçelerine bağlı olan bölge, 1937 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçenin toplam yüzölçümü 869 kilometrekaredir. Mazıdağı satılık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ve tarihi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin eski ismi Şamrah olup ilçede Taş Devrinden günümüze kadar gelen Zambırhan ve Avrihan mağaraları yer almaktadır. İlçe sonraki dönemlerde ise Bizans ve Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Mazıdağı satılık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Mazıdağı Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 35 bin 757’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,79’unu (18 bin 161) erkek, yüzde 49,21’ini (17 bin 757) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Mazıdağı satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 53 adet mahalle bulunmaktadır. Mardin Mazıdağı satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Aksu Mahallesi, Arıköy Mahallesi, Arısu Mahallesi, Aşağıocak Mahallesi, Atalar Mahallesi, Atlıca Mahallesi, Aykut Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Balpınar Mahallesi, Bilge Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Çayönü Mahallesi, Derecik Mahallesi, Dikyamaç Mahallesi, Duraklı Mahallesi, Ekinciler Mahallesi, Engin Mahallesi, Erdalı Mahallesi, Evciler Mahallesi, Gümüşpınar Mahallesi, Gümüşyuva Mahallesi, Gündoğan Mahallesi, Gürgöze Mahallesi, Işıkyaka Mahallesi, İkisu Mahallesi, Karaalani Mahallesi, Karataş Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Kebapçı Mahallesi, Kemerli Mahallesi, Kışlak Mahallesi, Kocakent Mahallesi, Konur Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Ortaklı Mahallesi, Ömürlü Mahallesi, Poyraz Mahallesi, Sağmal Mahallesi, Sakızlı Mahallesi, Şanlı Mahallesi, Şenyuva Mahallesi, Tanrıyolu Mahallesi, Tarlacık Mahallesi, Ulutaş Mahallesi, Ürünlü Mahallesi, Yağmur Mahallesi, Yalınağaç Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yetkinler Mahallesi, Yukarıkonak Mahallesi, Yukarıocak Mahallesi ve Yücebağ Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Mardin ilinin Mazıdağı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mardin Mazıdağı uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Mazıdağı Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.