/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mazıdağıcancel
Mardincancel

Mardin Mazıdağı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Mazıdağı Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Mazıdağı satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek satın almak istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

Mazıdağı Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümü içerisinde yer alan Mazıdağı ilçesi Mardin’in önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Mardin ilinin 47 kilometre kuzeybatısında yer almaktadır. 1937 yılına kadar sırası ile Savur ve Derik ilçelerine bağlı olan bölge, 1937 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçenin toplam yüzölçümü 869 kilometrekaredir. Mazıdağı satılık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ve tarihi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin eski ismi Şamrah olup ilçede Taş Devrinden günümüze kadar gelen Zambırhan ve Avrihan mağaraları yer almaktadır. İlçe sonraki dönemlerde ise Bizans ve Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Mazıdağı satılık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Mazıdağı Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 35 bin 757’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,79’unu (18 bin 161) erkek, yüzde 49,21’ini (17 bin 757) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Mazıdağı satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 53 adet mahalle bulunmaktadır. Mardin Mazıdağı satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Aksu Mahallesi, Arıköy Mahallesi, Arısu Mahallesi, Aşağıocak Mahallesi, Atalar Mahallesi, Atlıca Mahallesi, Aykut Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Balpınar Mahallesi, Bilge Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Çayönü Mahallesi, Derecik Mahallesi, Dikyamaç Mahallesi, Duraklı Mahallesi, Ekinciler Mahallesi, Engin Mahallesi, Erdalı Mahallesi, Evciler Mahallesi, Gümüşpınar Mahallesi, Gümüşyuva Mahallesi, Gündoğan Mahallesi, Gürgöze Mahallesi, Işıkyaka Mahallesi, İkisu Mahallesi, Karaalani Mahallesi, Karataş Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Kebapçı Mahallesi, Kemerli Mahallesi, Kışlak Mahallesi, Kocakent Mahallesi, Konur Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Ortaklı Mahallesi, Ömürlü Mahallesi, Poyraz Mahallesi, Sağmal Mahallesi, Sakızlı Mahallesi, Şanlı Mahallesi, Şenyuva Mahallesi, Tanrıyolu Mahallesi, Tarlacık Mahallesi, Ulutaş Mahallesi, Ürünlü Mahallesi, Yağmur Mahallesi, Yalınağaç Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yetkinler Mahallesi, Yukarıkonak Mahallesi, Yukarıocak Mahallesi ve Yücebağ Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Mardin ilinin Mazıdağı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mardin Mazıdağı uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.