Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Midyatcancel
Mardincancel

Mardin Midyat Satılık Daire

araması için 10 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Midyat Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Tanıtım Kılavuzu

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Midyat satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Midyat Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Dicle bölümününde yer alan Mardin iline bağlı olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin kuzey kesimlerinde Batman ili, kuzeydoğusunda Dargeçit ilçesi, güney kesimlerinde Nusaybin ilçesi, doğusunda Dargeçit ilçesi ve Şırnak il sınırı ve batı kesimlerinde Ömerli ilçesi yer almaktadır. Mardin’in doğusunda yer alır. İlçenin toplam yüzölçümü 1.241 kilometrekaredir. Midyat satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temeli tarım, sanayi ve turizm faaliyetlerine dayanmaktadır. Mardin’e 1,5 saat uzaklıkta yer alan Midyat, Mardin ile benzer iklim özellikleri gösterir. Akdeniz iklimi ile karasal iklimin ortak özelliklerine sahip olan ilçede yazları çok sıcak ve kurak, kış mevsimi ise yağışlı ve soğuk geçmektedir. Mardin gibi bir müze kent olan Midyat’ta taş konakların, kemerli geçitlerin, minare gibi yükselen çan kuleleriyle Sürysani kiliselerinin bulunduğu tarihi bir şehirdir. Ortaçağ kenti görünümü andırmaktadır. Telkari diye bilinen taş işçiliğinin en güzel örneklerinin yapıldığı bir yerdir. Aynı zamanda gümüş işçiliği ile de bilinir. El sanatları bakımından önemli bir yöredir ve turistik anlamda oldukça çekici bir şehirdir. Midyat’ta Meşe, Antepfıstığı, Bitim gibi ürünler ve kendine has acur, kavun yetiştirilmektedir. 

Midyat Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 113 bin 367’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,15’ini (56 bin 850) erkek, yüzde 49,85’ini (56 bin 517) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Midyat satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 72 adet mahalle bulunmaktadır. Mardin Midyat satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Cumhuriyet Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Seyitler Mahallesi, Akçakaya Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Yeni Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Acırlı Mahallesi, Ortaçarşı Mahallesi, Yolbaşı Mahallesi, Şenköy Mahallesi, Budaklı Mahallesi, Barıştepe Mahallesi, Yayvantepe Mahallesi, Toptepe Mahallesi, Sivrice Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Gelinkaya Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Başyurt Mahallesi, Kutlubey Mahallesi, Ortaca Mahallesi, Budaklı Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Kutlubey Mahallesi, Sarıköy Mahallesi, Çalpınar Mahallesi, Çaldere Mahallesi ve Yemişli Mahallesidir.

Sizler de satılık daire tercihini Mardin ilinin Midyat ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Mardin Midyat Bahçelievler Mahallesi satılık daire için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.