/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Nusaybincancel

Mardin Nusaybin Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Nusaybin Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Nusaybin satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Nusaybin ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Nusaybin Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Nusaybin ilçesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Mardin iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.070 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 500 metredir. Suriye sınırına olup Kamışlı’nın yakınında bir ova üzerinde kurulmuştur. Şehrin güneydoğu tarafında kalmaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsünü palamut meşesi ve mazı meşesi gibi ormanlık alanlar oluştursa da artık oldukça tahribe uğramış haldedir. Akarsu yanında söğüt, çınar ve karakavak gibi ağaç toplulukları halen mevcuttur. İlçe sınırları içerisinde bulunan en önemli akarsu Çağçağa Suyu’dur. Nusaybin’in etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzeybatı yönünde Ömerli ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Midyat ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu yönünde Şırnak ili bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde ise Suriye ülke sınırı bulunmaktadır.

Nusaybin Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Nusaybin satılık ev arayan okuyucularımız için ilçede karasal iklim nitelikleri görülmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 18,9 santigrat derecedir. İlçede karasallığın büyük bir etkisi olduğu, yaz ve kış mevsimleri arasında bulunan aşırı sıcaklık farklarından anlaşılabilmektedir. Yılın en sıcak ayları ortalama 31 santigrat dereceyken en soğuk aylar ortalama 7,2 santigrat derecedir. Gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkının oldukça yüksek olmasının sebebi, ilçe havasındaki yüksek nem oranlarıdır. 

Çağçağa Deresi ve Vadisi çevresinde sebze ve meyve bahçeleri aktif bir şekilde işlenmektedir. İlçenin dağlık kesimlerinde bağcılık önemli bir yer tutmaktadır. Tarım da oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Nusaybin’de üretilen tarımsal ürünlerin başında buğday, mercimek, arpa, mısır ve susam gelmektedir. Son yıllarda artan zeytincilik faaliyeti de ilçe ekonomisine büyük katkılarda bulunmaktadır. 

Nusaybin Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Nusaybin ilçesinde toplam 105.856 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,72’si erkek olup geride kalan %50,28’ini de kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,98 olarak tespit edilmiştir. 

Nusaybin ilçesinde toplam 82 adet mahalle bulunmaktadır. Nusaybin satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • 8 Mart Mahallesi,
 • Yenituran Mahallesi,
 • Barış Mahallesi,
 • Devrim Mahallesi,
 • Selahaddin Eyyubi Mahallesi,
 • Yeşilkent Mahallesi,
 • Kışla Mahallesi.

Eğer siz de Nusaybin sahibinden satılık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Nusaybin Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.