Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Mardin Yeşilli Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Yeşillicancel
Mardincancel

Yeşilli Satılık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Yeşilli satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Yeşilli, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümü’nde yer alan Mardin iline bağlı, il merkezine 9 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. Köklü bir tarihe sahip genç bir ilçe olan Yeşilli, doğal güzellikleri, halkının misafirperverliği ve kirazı ile meşhurdur. Yeşilli, doğana cömertçe oluşturduğu yemyeşil bir vadinin içinde mesire alanlarıyla ün salmış bir ileçdir. Romalılar devrinde yapılmış su kanalları, bentler, değirmenler ve çeşmeleri ile kültürel mirası hala yaşar. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 1990 yılında ilçe statüsüne yükselen ilçenin geçim kaynağı tarımsal ürünlere ve nakliyeciliğe dayalıdır. Aynı zamanda ilçede yaşayanlar içinde bahçe kültürü son derece gelişmiştir ve yeşillikler içinde kasırlara rastlamak mümkündür. 

Yeşilli Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Yeşilli’de ev sahibi olmayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Doğusunda Ömerli ilçesi,
  • Kuzeyinde Savur ve Mardin Merkez ilçesi,
  • Güneyinde Mardin Merkez ve Suriye devlet sınırı,
  • Batısında Artuklu ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 14.906’dır. Bu sayının yüzde 48,91’i kadın, yüzde 51,09’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 168 kilometrekare, rakımı ise 850 metredir. Mardin Yeşilli satılık müstakil evler gibi arayış içinde olanların tercih edebileceği toplam 14 mahalle vardır. Bunlar; Gül Mahallesi, Bahçebaşı Mahallesi, Bülbül Mahallesi, Alıçlı Mahallesi, Dereyanı Mahallesi, Koyunlu Mahallesi, Sancar Mahallesi, Uzunköy Mahallesi, Kütüklü Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Zeytinli Mahallesi, Ovaköy Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi ve Karşıyaka Mahallesidir. 

Yeşilli Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Mardin ilinin Yeşilli ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 125 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 643 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 643 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 80.375 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Mardin Yeşilli Gül Mahallesi satılık evler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.