/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Mersin Çamlıyayla Satılık Daire

araması için 8 ilan bulundu
search
Çamlıyaylacancel
Mersincancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR

Çamlıyayla Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Tanıtım Kılavuzu

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çamlıyayla satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Çamlıyayla Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Akdeniz Bölgesinin Çukurova bölümünün batısında yer alan Mersin iline bağlı olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin kuzey kesimlerinde Niğde ve Konya illeri, güney ve doğu kesimlerinde Tarsus ilçesi, batı kesimlerinde Toroslar ilçesi yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 688 kilometrekare olup denizden yüksekliği 1.430 metredir. Çamlıyayla satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temeli tarım, sanayi ve turizm faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı domates, kiraz, erik, üzüm, hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşılmaktadır.

Çamlıyayla Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 679’dur. İlçe nüfusunun yüzde 51,50’sini (4 bin 470) erkek, yüzde 48,50’sini (4 bin 479) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çamlıyayla satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 14 adet mahalle bulunmaktadır. Mersin Çamlıyayla satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Bağçatağı Mahallesi, Belçınar Mahallesi, Çayıretkinliği Mahallesi, Fakılar Mahallesi, Kale Mahallesi, Korucak Mahallesi, Sarıkavak Mahallesi, Sebil Mahallesi, Cumayakası Mahallesi, Darıpınarı Mahallesi, Giden Mahallesi, Kesecik Mahallesi, Körmenlik Mahallesi, Sarıkoyak Mahallesidir. İlçenin nüfusu yaz aylarında Adana, Mersin ve Tarsus’un yerlilerinin yaylaya buradan çıkmaları sebebiyle 70-80 bin civarına ulaşabilmektedir. Çiniligöl ve Yazıgöl, Baştepe, Papazın bahçesi, Cehennemdere kadıncık ırmağı ve daha birçok yeri görümeye değer olarak ilçede bulunmaktadır. Yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistleri yayla evlerine göç etmekte ve trekking, dağ ve su sporları için zengin bir alan olan Cehennemdere avlağı’nı tercih etmektedir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Çamlıyayla Fakılar köyü satılık ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

Sizler de satılık daire tercihini Mersin ilinin Çamlıyayla ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Mersin Çamlıyayla’da Merkezde satılık evler için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.