/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Mersin Mut Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Mutcancel
Mersincancel

Mut Satılık Daire Bakanlara İlçe Kılavuzu

Mut satılık daire bakan okuyucularımızın ev ararken daha bilgili ve bilinçli olmaları için ilçe hakkında bilinmesi gerekenleri bir araya getirdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Mut, Mersin iline bağlı bir ilçedir. Toros Dağları eteklerinde, Göksu Nehri kıyılarında kurulmuştur. Doğusunda Silifke, batısında Ermenek, kuzeyinde Karaman ve güneyinde Gülnar topraklarıyla çevrilidir. İlçenin toplam alanı 2860 km² dir. Kozlar ve Sertavul yaylaları ile Çınaraltı ve Karaekşi Milli Parkları'nın yanı sıra UNESCO Dünya Miras Listesi'ne aday gösterilen Alahan Manastırı mevcuttur. İlçenin ekonomisi genellikle tarıma dayalıdır. Önemli miktarda sofralık kayısı üretimi yapılmaktadır. İlçede yetişen diğer önemli tarım ürünleri zeytin ve eriktir. Nüfus olarak küçülmeler görülse de ilçede uzun yıllardır yörenin yurt çapında tanıtılmasında büyük olanaklar sağlayan bir ulusal festival düzenlenmektedir. Kayısı Festivali, ilçenin tarımsal, sosyal, sanatsal özelliklerinin ülke genelinde ve yurtdışında tanıtılması ve zenginliklerinin geliştirilmesi açısından önemlidir. İlçede halı dokumacılığı, folklor, halk müziği belli başlı sanatsal etkinliklerdendir. Bunlarla birlikte son yıllarda Göksu Erik ve Yörük Festivali, Güme Mahallesi Yayla Şenlikleri, Dere İncir Festivali, Topluca Mahallesi Şenlikleri de adından söz ettirmeye başlamıştır.

Mut Satılık Daire Bakanlara İlçenin Tarihi

Denizden ortalama yükseltisi 250-350metre civarındadır. Bir süre Venedikli ve Kilikyalı korsanlar tarafından elden ele geçtiği, sonrasında Roma hükümetince burada uzun süreli bir hakimiyet sağlandığı söylenir. Bu dönemde kentin adı Claudiopolis'ti. Mut ve çevresindeki Toros Dağlarının M.S. 700-800 yıllarından itibaren Kafkaslardan Hazar Bölgesinden gelen Türk Kabileleri Taifelerine sonradan da Orta Asya’dan ve İran'da kopup gelen Türkmenlere de ev sahipliği yaptığı belgelenir bilinir. Yörük Göçebe Oymakları son 300 yıl içinde Çukurova, Adana, Mersin ve Akdeniz Bölgesinden Bölgeye gelmiştir, az sayıda yerleşmiş ve çoğunluk olarak bugünkü Ege Bölgesine göç etmeye devam etmişlerdir. Karamanoğlu Mesut Bey zamanında Mut, 5 sene Beyliğe başkentlik yapmıştır. La'al Paşa Camii, Kızılminare ve bazı başka yapıların Karamanoğulları zamanında yapıldığı bilinmektedir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Mersin Mut satılık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Mut Satılık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede yer alan evlerin ortalama alanları 130 metrekareden oluşur. Mut satılık daire fiyatları 193.960 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen ortalama birim fiyat 1.492 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşü 30 yıldır. Yani bir evin satın alındıktan sonra kendi fiyatını geri ödeme süresi ortalama 30 sene sürer. Evlerin ortalama alanları ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • 3+1, 154 metrekare bir daire 199.122 Türk Lirasıdır.

İlçeden ev almayı ve burada yaşamayı düşünüyorsanız EmlakJeti tercih ederek en doğru kararı verdiniz. İlgili ilanlar sitemiz üzerinde sizler için bir araya getirildi. İlçedeki ilanlar Mersin Mut satılık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Mut Satılık Daire
Alaçam MahallesiAşağıköselerli MahallesiAydınoğlu MahallesiBağcağız MahallesiBallı MahallesiBarabanlı MahallesiBozdoğan MahallesiBurunköy MahallesiCeritler MahallesiCumhuriyet MahallesiÇağlayangedik MahallesiÇaltılı MahallesiÇamlıca MahallesiÇampınar MahallesiÇatakbağ MahallesiÇatalharman MahallesiÇınarlı MahallesiÇivi MahallesiÇortak MahallesiÇömelek MahallesiÇukurbağ MahallesiDağpazarı MahallesiDemirkapı MahallesiDereköy MahallesiDerinçay MahallesiDeveci MahallesiDiştaş MahallesiDoğancı MahallesiElbeyli MahallesiElmapınar MahallesiEsençay MahallesiEvren MahallesiFakırca MahallesiGeçimli MahallesiGençali MahallesiGöcekler MahallesiGökçetaş MahallesiGöksu MahallesiGüllük MahallesiGüme MahallesiGüzelköy MahallesiGüzelyurt MahallesiHacıahmetli MahallesiHacıilyaslı MahallesiHacınuhlu MahallesiHacısait MahallesiHamam MahallesiHaydarköy MahallesiHisarköy MahallesiHocalı MahallesiIlıca MahallesiIrmaklı MahallesiIşıklar Mahallesiİbrahimli MahallesiKadıköy MahallesiKale MahallesiKaracaoğlan MahallesiKaradiken MahallesiKarşıyaka MahallesiKavaklı MahallesiKavaközü MahallesiKayabaşı MahallesiKayaönü MahallesiKelceköy MahallesiKemenli MahallesiKırkkavak MahallesiKışlaköy MahallesiKızılalan MahallesiKöselerli MahallesiKumaçukuru MahallesiKurtsuyu MahallesiKurtuluş MahallesiKültür MahallesiKürkçü MahallesiMeydan MahallesiMirahor MahallesiMucuk MahallesiNarlıdere MahallesiNarlı MahallesiOrtaköy MahallesiÖzköy MahallesiÖzlü MahallesiPalantepe MahallesiPamuklu MahallesiPınarbaşı MahallesiSakız MahallesiSarıveliler MahallesiSelamlı MahallesiSuçatı MahallesiTekeli MahallesiTopkaya MahallesiTopluca MahallesiTuğrul MahallesiYalnızcabağ MahallesiYapıntı MahallesiYatırtaş MahallesiYazalanı MahallesiYeşilköy MahallesiYeşilyurt MahallesiYıldızköy MahallesiYukarıköselerli MahallesiZeytinçukuru Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.