Emlakjet

Mersin Satılık Daire

araması için 5,371 ilan bulundu
search
Mersincancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Mersin Satılık Daire & Mersin Satılık Ev İlan Arama Rehberi

 

Emlakjet güvencesiyle en güvenilir, en kaliteli ve en uygun daireleri bulabilmeniz için oluşturduğumuz bu ev arama rehberinde; Mersin satılık daire arayanlar için bazı önemli detayları sizler için burada derledik.

 

Mersin Satılık Daire

 

Mersin satılık daire arayanlar için eski adıyla İçel veya Kilikya olarak bilinen Mersin, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir liman kentidir. Türkiye’nin en büyük limanları arasında yer almakta olup, Türkiye’nin dünyaya açılan değerli bir kapısı konumundadır. Doğu Anadolu, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’daki fabrika ve ticaret firmaları ithalat ve ihracatını Mersin üzerinden yaparlar. Türkiye'nin en büyük ikinci Serbest Bölgesi olan Mersin Serbest Bölgesi burada kurulmuştur ve 433 şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Hızla hayata geçirilen GAP, Ataş Rafinerisi ve sahip olduğu geniş hinterlandı sayesinde Mersin Limanı, Türkiye'nin konteyner hacmi bakımından ikinci, kargo tonajı bakımından altıncı büyük limanı konumundadır. Türkiye'nin en önemli iç turizm merkezidir. Tarihi geçmişinde; Hititler, Asurlular, Persler, Makedonlar, Romalılar, Emeviler, Tolunoğulları, Bizanslılar, Kilikya Ermeni Krallığı, Karamanoğlu, Memlüklüler, Ramazanoğulları ve Osmanlı gibi önemli devletlere topraklarında ev sahipliği yapmıştır. Sınırları; kuzeyden Karaman, Niğde ve Konya illeri, güneyden Akdeniz, batıdan Antalya ili, doğudan ise Adana ili ile çevrilmiştir. Mersin’de ziyaret edebileceğiniz bazı değerli bölgeler arasında; Eski Camii, Müftü Camii, Ulu Camii, Hazreti Mikdat Camii, Lalaağa Camii, Yerköprü Şelalesi, Tarsus Hayvanat Bahçesi, Tarsus Şelalesi, Kız Kalesi, Silifke Kalesi, Cennet Cehennem Çökükleri, Aynalı Göl - Gilindire Mağarası, Adamkayalar, Astım Mağarası ve Göksu Nehri gelir. 13 ilçeden bir araya gelen Mersin ili, TUİK son nüfus bilgilerine göre 1.916.432 nüfustan meydana gelmektedir.

 

Mersin Satılık Daire İlanları ve Fiyatları

 

Emlakjet ekibi olarak Mersin'de yaşamak isteyenler için öncelikle şunu belirtmek istersek Mersin satılık daire fiyatları; yıl içerisinde değişimler gösterebilmekte olup bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre genellikle dairenin bulunduğu çevreye, binanın yaşına, dairenin metrekaresine, manzarasına, oda sayısına, hastaneye, üniversiteye, turistik bölgelere ve merkeze yakınlıklarına göre değişimler gösterebilmektedir. Bir konut satın almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İş, eğitim, tatil, gezi veya özel günler sebebiyle satın alabileceğiniz dilediğiniz kriterlere uygun Mersin satılık daire ilanları için Emlakjet’in en güncel Mersin satılık daire ilanlarına mutlaka göz atmayı unutmayın!

 

Mersin Satılık Daire 3+1

 

Memur veya çalışan olup Mersin ile sürekli bir bağlantı halinde olduğunuz durumlar için dilediğiniz kriterlere en uygun Mersin 3+1 satılık daire seçenekleri için hemen şimdi Emlakjet’in Mersin 3+1 satılık daire ilanlarına göz atın!

 

Mersin Satılık Daire 2+1

 

Merkezi bölgelerde çağın yeni mimarilerine ayak uyduran, gayrimenkul değeri yüksek dilediğiniz kriterlere uygun Mersin 2+1 satılık daire seçenekleri için mutlaka Emlakjet’in ilan sayfasını takipte kalın!

 

Mersin Satılık Daire 1+1

 

Mersin'de bakım onarım masraflarına pek ihtiyaç duymayan, tertemiz, en uygun ve en yaşanabilir Mersin 1+1 satılık daire ilanlarına Emlakjet’in ilan sayfasından kolayca ulaşabilirsiniz!

 

Mersin Satılık Daire Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Mersin yerleşimine bakıldığında nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde; yüksek katlı siteler ve metrekaresi yüksek evlerin ön planda olduğu görülüyor. Az nüfusa sahip olan bölgelerde ise tek katlı veya iki katlı genellikle bahçeli müstakil evler tercih ediliyor. Tercih edilen konutun sahip olduğu iç ve dış özelliklere, otopark, güvenlik, bulunduğu konum, havuz, manzara ve site içinde bulunup bulunmama durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bir konut satın almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Mersin sahibinden satılık daire arıyorsanız Emlakjet.com üzerinden en güncel ilanları takip edebilirsiniz.

 

Mersin Satılık Daire Arayanlar İçin Ulaşım Olanakları

 

En uygun ve en yaşanabilir Mersin Toroslar’da satılık daireler için ulaşım; aktarmalı veya aktarmasız olarak belediye otobüsü, özel halk otobüsü, dolmuş ve taksi aracılığı ile sağlanmaktadır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.