/static/img/logo.svg
search
Bodrumcancel

Bodrum Satılık Daire

araması için 1.259 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bodrum Satılık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Bodrum satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Bodrum, Türkiye’nin en güneydoğusunda yer alan Muğla iline bağlı, il merkezine 32 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinden birisi olan ilçe, dünyanın ve ülkenin yaz turizmi açısından oldukça değerlidir. Muğla ilinin en büyük ilçesidir. Antik çağdaki ismi ‘Halikarnassos’dur. Daha sonrasında Aziz Petrus Kalesi adı verilen kale ile birlikte şehrin Aziz Petrus olarak adlanmış ve daha sonra ‘Petrium’ adı verilmiştir. Zaman içinde önce ‘Petrum’ sonra ‘Potrum’ ve en sonunda da ‘Bodrum’ olarak söylenir olmuştur. Bodrum Kalesi bugün dünyanın en büyük 2. Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak hizmet vermektedir. Şehir kültürel olarak ok fazla etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, Muğla ilinin batı köşesinde yer alır. Topraklarının büyük çoğunluğu kendi adını taşıyan bir yarımada içerisinde bulunur ve üç tarafı Ege Deniziyle çevrilidir. 

İlçe bulunduğu coğrafyaya göre tipik akdeniz iklim özelliği taşır. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ılık geçer.

Bodrum Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Bodrum’da ev sahibi olmayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Doğu ve kuzeydoğusunda Milas ilçesi,
  • Güneyinde, kuzeyinde ve batısında Ege Denizi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 171.850’dir. Bu sayının yüzde 49,17’si kadın, yüzde 50,83’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 557 kilometrekaredir. Bodrum’da acil satılık evler gibi hızlı arayış içinde olanların tercih edebileceği toplam 41 mahalle vardır. Bunlardan nüfusu en yüksek olanları şunlardır; Yalıkavak Mahallesi, Karabağ Mahallesi, Akçaalan Mahallesi, Bitez Mahallesi, Çırkan Mahallesi, Turgutreis Mahallesi, Dirmil Mahallesi, Müskebi Mahallesi, Umurca Mahallesi, Kumbahçe Mahallesi, Cevat Şakir Mahallesi, Akyarlar Mahallesi, Eskiçeşme Mahallesidir. 

Bodrum Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Muğla ilinin Bodrum ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 123 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 3.525 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 14.375 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 832.464 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Bodrum Merkez’de sahibinden satılık daireler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Yeni İmar Kanunuyla Neler Değişti?

Yeni İmar Kanunuyla Neler Değişti?

17 Ocak 2020

2019 Konut Satış İstatistikleri Değer...

2019 Konut Satış İstatistikleri Değer...

15 Ocak 2020

Silivri Kentsel Dönüşüm Strateji Belg...

Silivri Kentsel Dönüşüm Strateji Belg...

15 Ocak 2020

İmar Alanında Yeni Düzenleme

İmar Alanında Yeni Düzenleme

14 Ocak 2020

Ev Kiralarken DASK Zorunlu Mu?

Ev Kiralarken DASK Zorunlu Mu?

13 Ocak 2020

Bodrum Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.