Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Muğla Datça Satılık Daire

araması için 148 ilan bulundu
search
Datçacancel
Muğlacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Datça Satılık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Datça Satılık Konut fiyatları 600.000,00 ile 30.000.000,00 arasında değişmektedir.
 • Muğla Datça Satılık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
Muğla Datça Satılık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Datça Satılık Daire Arayanlara Yol Gösterecek Bilgiler

Datça kiralık ev fiyatları ve satılık daire fiyatları, Datça’nın turizm özellikleri ve doğal güzellikleri nedeniyle değişiklik göstermektedir. Datça satılık daire ilanlarını incelemeden önce bölgenin özelliklerini ve kültürel yapısını incelemeniz tavsiye edilmektedir. Datça, Muğla’nın en önemli aynı zamanda en sakin turizm ilçelerinden biridir. Ege Bölgesi’nin en güzel koy ve sahillerine sahip bu bölge bir yarım adadır. 

 • Datça, yeşilin ve mavinin bir araya geldiği ender bölgelerimizdendir. 
 • Ormanlık arazileriyle doğa gezileri ve deniz turizmi için oldukça elverişlidir. 
 • Engebeli ve dağlık coğrafyası sebebiyle tarım ileri seviyelerde yapılamamaktadır. Ancak badem yetiştiriciliğine oldukça elverişli bir yapıya sahiptir. 

Datça, turizm açısından Egede’ki diğer tatil merkezlerine göre henüz keşfedilmemiş bir alan olarak görülebilir. Emlakjet üzerinden bu sakin ve güzel bölgede yer alan tüm satılık ev ilanlarını inceleyebilir ve bölge hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Coğrafi konum itibariyle Güneybatı Ege Bölgesinde yer alan Muğla’nın en sakin turizm bölgesidir. Tarihi kaynaklarda Türk beyliği olarak Menteşeoğulları’nın hâkimiyetiyle başlayan süreçte 14. Yüzyılda Osmanlı topraklarına katılmıştır. 425 km karelik bir alana kurulu olan Datça yarım adası, tarihi dönemlerde Reşadiye yarım adası olarak anılmıştır. Akdeniz iklim özelliklerinin hâkim olduğu ilçede, popüler turistlik merkezlerin sahip olduğu özellikler görülmemektedir. Diğer bölgelere göre daha sakin ve genellikle emekliliğini doya doya yaşamak isteyen kişilerin tercih ettiği bir bölgedir.

Datça yarımadasına ulaşım iki türlüdür: Deniz ve Marmaris üzerinden sağlanmaktadır. Datça’nın karayla bağlantılı olduğu tek nokta Muğla’nın Marmaris ilçesidir. Ege ve Akdeniz sularının karışım noktası olan Datça, günümüzde hızla gelişmekte ve önemli bir cazibe merkezi olmaktadır. 

Deniz Manzaralı Datça Satılık Daire İlanları

Turizm yatırımı gerçekleştirmek isteyen kişilerin tercih etmesi gereken ilk bölge olarak Datça tavsiye edilmektedir. Datça, Muğla’nın; Bodrum, Marmaris, Fethiye, Dalaman gibi önemli tatil merkezleri kadar hızlı bir gelişim göstermemiş ancak yakın gelecekte alternatif bir tatil yöresine dönüşeceği düşünülen oldukça önemli bir alandır. Sahibinden Datça Palamutbükü satılık ev ilanlarını inceleyerek Datça’nın sahip olduğu yatırım potansiyelini görebilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda sıraladığımız özellikte ilanlar ve daha fazlası için sitemizde yer alan Datça satılık daire ilanlarını anında inceleyebilirsiniz.

 • Datça Emecik Köyü satılık ev 
 • Deniz manzaralı sahibinden satılık ilanlar

Datça Satılık Daire Seçenekleri

Sitemizin sürekli güncellenen satılık ilanları arasından bütçenize uygun en iyi emlak türlerini, kolayca görebilme imkânını sizlere sunuyoruz. Datça gibi önemli turizm ve yaşam merkezlerindeki ilanlar da tüm ayrıntılarıyla Emlakjet uygulamasında yer almaktadır. Datça Mesudiye satılık müstakil ev gibi ayrıntılı aramalar gerçekleştirerek, size en uygun evi bulabilirsiniz. Datça gelişen emlak yatırımları ve yavaş yavaş keşfedilmesiyle ev fiyatlarında artış yaşanmaktadır. Bu artışları yakından takip etmek ve Datça satılık ev fiyat avantajlarından yararlanmak için web sitemizi ziyaret etmeniz tavsiye edilmektedir. 

Datça satılık daire bakanlar için arayış süreçlerini kolaylaştıracak, ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı alanda bilgi sahibi olmalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan ilçeyi daha yakından tanımış olacaksınız. Datça, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla iline bağlı bir yerleşim birimidir. Muğla, on üç yerleşim biriminden gelmiş büyük bir kenttir. Muğla ilinin popülasyonu 967.487 kişiye ulaşmış vaziyettedir. İlçe kentin en gelişmiş on birinci yerleşim birimidir. Semtte yaşayanlar kent nüfusunun yaklaşık olarak %2.30’una tekabül etmektedir. Datça’dan sonra ise Kavaklıdere semti gelmektedir. Engebeli bir arazi yapısına sahip olan semtte tarıma elverişli arazi sayısı sınırlıdır. İlçede bu nedenle turizm faaliyetleri daha çok gelişmiştir. Yerel halkın büyük bir bölümü her iki faaliyet ile de uğraşır durumdadır. 

Datça Satılık Daire Seçeceklere Semtin Coğrafi Özellikleri

Datça satılık ev  düşünenler ilk olarak bölgenin coğrafi özelliklerine odaklanmalıdır. Ege Bölgesi’nde yer alan Datça dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. Bir yarımada üzerine kurulmuş olan semt, 446 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semt 235 kilometrekarelik çok uzun bir sahil şeridine sahiptir. İlçede elliden fazla koy bulunmaktadır. Yarımadanın en geniş yeri on yedi kilometredir. İlçenin denizden yüksekliği, daha bilinen bir ifade ile rakımı yaklaşık on beş metredir. İlçenin en yüksek noktası Bozdağ’dır. Bu dağın rakımı ise yaklaşık olarak 1174 metredir. İlçenin en önemli düzlüğü ise Kızlan Ovası’dır. İlçede yer alan ovalar genellikle tarım arazisi olarak kullanılır. Semtte Akdeniz iklim koşulları görülmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin üç tarafı denizlerle çevrilidir. Bu sebeple de yazın esen kuzey rüzgarları kavurucu sıcakları azaltır. Nem oranı yaklaşık olarak %58’dir. Datça satılık konut düşünenler, yılın neredeyse 300 gününü güneşli geçiren bir ilçede denizin ve sıcağın tadını çıkaracaklardır.

Datça Satılık Daire Arayanlara Semtin Mahalleleri

Datça semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 6800’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %48.80’i kadın,  %51.20’si erkektir. İlçenin nüfusu 2007 yılından sonra sürekli artmıştır. 2013-2014 yılları arasında ise ciddi bir artış meydana gelmiştir. Bugün popülasyonun artış hızı %5.67 olarak hesaplanmıştır. Datça mahallelerden meydana gelmiş bir ilçedir. Bu mahalleler Muğla Datça satılık ev tercih etmeyi düşünenler için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi listelenmiştir: 

 • İskele Mahallesi 
 • Kızlan Mahallesi
 • Emecik Mahallesi
 • Reşadiye Mahallesi
 • Mesudiye Mahallesi
 • Datça Mahallesi
 • Yaka Mahallesi
 • Karaköy Mahallesi
 • Cumalı Mahallesi
 • Yazı Mahallesi
 • Hızırşah Mahallesi
 • Sındı Mahallesi

Eğer Datça satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya Datça Güneşkent Sitesinde satılık yazlık ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Muğla Datça Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Muğla Datça Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Muğla Datça Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Fethiye Foça Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Fethiye Pazaryeri Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Fethiye Taşyaka Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Fethiye Tuzla Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Muğla Fethiye Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.