/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kavaklıderecancel

Muğla Kavaklıdere Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kavaklıdere Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kavaklıdere satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kavaklıdere Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ilinin ilçelerinden biri olan Kavaklıdere ilçesi Muğla ilinin kuzey kesimlerinde yer almaktadır. Deniz seviyesinden yüksekliği 850 metre olan ilçe Muğla il merkezine 52 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Aydın iline sınırı olan ilçenin yüzde 70’i ormanlık arazilerle kaplıdır. Kavaklıdere satılık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası kadar tarihi ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe geçmiş dönemlerde Osmanlı Devleti’ne bağlı bir nahiye statüsünde iken, 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır ve günümüzde bu uygarlıklardan kalma tarihi eser kalıntılarına rastlanmaktadır. İlçe bulunduğu konum itibari ile Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Yer yer dağlık ve engebeli arazilerin yer aldığı ilçede ovalık arazilerde bulunmaktadır. İlçede yer alan ovalık araziler tarım faaliyetleri açısından oldukça verimlidir. Kavaklıdere satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım, ormancılık, hayvancılık, mermercilik ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında üzüm yetiştiriciliği ön plana çıkmaktadır. İlçenin iklim koşulları sebebi ile yılda iki kez ürün alınabilmektedir. İlçede yetiştirilen meyve ve sebzeler ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. Madencilik faaliyetleri kapsamında ise ilçe sınırları içerisinde yer alan maden ocakları ilçe ekonomisi için oldukça önemlidir. İlçede yaşayan yerel halkın bir kısmı maden ocaklarında çalışarak geçimini sağlamaktadır.

Kavaklıdere Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 10 bin 898’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,50’sini (5 bin 503) erkek, yüzde 49,50’sini (5 bin 395) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kavaklıdere satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 14 adet mahalle bulunmaktadır. Muğla Kavaklıdere satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Bakırcılar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Çamlıyurt Mahallesi, Çavdır Mahallesi, Çayboyu Mahallesi, Derebağ Mahallesi, Kurucuova Mahallesi, Menteşe Mahallesi, Nebiler Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Salkım Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yeşilköy Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Muğla ilinin Kavaklıdere ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Muğla Kavaklıdere de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Kavaklıdere Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.