/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Muğla Ula Satılık Daire

araması için 27 ilan bulundu
search
Ulacancel
Muğlacancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR

Ula Satılık Daire Tercih Etmeyi Düşünenler İçin Semt Rehberi

Ula satılık daire düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Ula, ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla iline bağlı on üç yerleşim biriminden biridir. Muğla bölgenin en gelişmiş ilçelerinden biridir ve turizm potansiyeli ile ön plana çıkmaktadır. Muğla’nın nüfusu 967.487 kişiden oluşmuştur. Bu kişilerin %50.97’si erkek, geriye kalan %49.03’ü ise kadındır. Bu kişilerin ise yalnızca %2.61’i Ula ilçesinde yaşamını sürdürmektedir. 1954 yılında TBMM’de kabul edilen bir kanun ile ilçe statüsüne kavuşan semt, aynı yıl bugünkü halini almıştır. İlçe muğla’nın güneyinde yer almaktadır. Semtin doğusunda Köyceğiz, batısında Gökova körfezi, kuzeyinde ise Muğla’nın merkez ilçesi ile güneyinde Marmaris semti yer almaktadır. İlçe, 407 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin denizden yüksekliği, daha açık bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 600 metredir. İlçe kent merkezinden yaklaşık olarak 15 kilometre uzakta bulunmaktadır. Muğla- Marmaris karayolu üzerinde yer alan ilçe ana yoldan üç kilometre içerde yer almaktadır. Ula satılık ev tercih etmeyi düşünenlerin bu gibi durumları göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Ula Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o il veya ilçenin emlak piyasası hakkında doğrudan önemli bir belirleyicidir. Bu nedenle Ula satılık konut arayanların semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması ve gelecek planlarını buna göre yapması gerekmektedir. İlçe ekonomisi çok yönlü olarak gelişmiştir. Bölgede tarım, turizm ve sanayi faaliyetleri gelişmiştir. Semtte, en çok buğday, arpa, mısır, bakla ve pamuk yetiştirilmektedir. Bunlara ek olarak tütün, susam ve anason da üretilmektedir. İlçede bilhassa sebzecilik gelişmiştir. Bu sebeple de lahana, pırasa, ıspanak, patlıcan, hıyar, domates, biber, soğan ve karnabahar üretimi yapılmaktadır. İlçede sebzecilik ve meyvecilik gelişim göstermiştir. Tüm bunlara ek olarak zeytin üretimi de daha yaygın hale gelmiştir. İlçede sofralık zeytin üretilmektedir. Eğer tarımla uğraşıyorsanız Ula satılık ev tercihiniz son derece isabetli olacaktır.

Ula Satılık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri

Ula ilçesi birçok mahalle ve köyden meydana gelmiştir. Ancak, mezra, kom ya da çiftlik gibi köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Biz semti meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıraladık. Muğla Doğanşehir kiralık ev tercih etmek isteyenler listede ismi verilen mahallelerden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırarak, işlerini kolaylaştırabilirler:

 • Akyaka Mahallesi
 • Köprübaşı Mahallesi 
 • Gökova Mahallesi 
 • Alparslan Mahallesi 
 • Karabörtlen Mahallesi 
 • Demirtaş Mahallesi 
 • Kızılyaka Mahallesi 
 • Gökçe Mahallesi 
 • Ayazkıyı Mahallesi 
 • Kızılağaç Mahallesi 
 • Çiftlik Mahallesi 

Eğer Ula satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Ula satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.