/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yatağancancel
Muğlacancel

Muğla Yatağan Satılık Daire

araması için 12 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Yatağan Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Yatağan satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Yatağan ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Yatağan ilçesinin ilk isimleri arasında “Karya” ve “Menteşe” adları mevcuttur. İlçenin ilk yerlileri Lelekler ve Karlardır. 

Yatağan Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Yatağan ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Muğla iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.772 ve denizden yüksekliği de yalnızca 400 metredir. Şehrin kuzey bölümünde kalmaktadır. Muğla il merkezine uzaklığı 26 kilometredir. Yatağan’ın hemen yanında bulunan Aydın iline de ilçenin 79 kilometrelik bir mesafesi bulunmaktadır. İlçe kurulumu Yatağan Dağı’nın eteklerinde planlanmıştır. Etrafında bu dağ haricinde pek çok dağ bulunmaktadır. Bunlar arasında ilçenin doğusunda bulunan Göktepe Dağları, güneyinde bulunan Marçal Dağı ve Aldağ da mevcuttur. Menteşe Deresi ve Kamış Çayı, ilçenin önemli su kaynaklarındandır. 

Yatağan Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Yatağan satılık köy evi arayan okuyucularımız için Yatağan’da Akdeniz iklimini andıran hava koşulları görülür. Yaz ayları sıcak ve yağışsız geçerken kış ayları ılık ve yağmurlu yaşanır. Ancak bazı kış aylarında yağışsız, sadece kuru bir soğuk görüldüğü de olur. Şubat ve Mart ayları, yılın en çok yağış alan aylarıdır. Temmuz ve Ağustos’ta en yüksek sıcaklıklar görülür.

İlçe ekonomisini en çok mermer fabrikalarından üretilenler oluşturmaktadır. Ancak bu fabrikalar doğal hayata oldukça zararlı etkiler vermektedir. Sanayinin baş sektör olduğu nadir ilçelerden biridir. 

Yatağan Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Yatağan ilçesinde toplam 44.940 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,34’ü erkek olup geriye kalan %49,66’sını kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, ilçe nüfusu seneler boyunca oldukça sabit kalmıştır. İlçenin güncel nüfus artışı %0,95 olarak tespit edilmiştir. 

Yatağan ilçesinde toplam 50 tane mahalle bulunmaktadır. Yatağan satılık köy evi arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahalleler arasında en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Yeni Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Atatürk Mahallesi,
  • Dere Mahallesi,
  • Bozarmut Mahallesi,
  • Madenler Mahallesi,
  • Akyol Mahallesi,
  • Turgut Mahallesi.

Eğer siz de Yatağan Eskihisar satılık köy evi gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.