Emlakjet

Muğla Satılık Daire

araması için 3,218 ilan bulundu
search
Muğlacancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Muğla Satılık Daire & Satılık Ev İlan Arama Rehberi

Muğla satılık daire alırken dikkat edilecekleri ve satılık daire almanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Muğla’da satılık daire bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimisine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi konumda ve ulaşım akslarına yakın olması da özellikle Muğla’da çok önemli bir kriter oluyor.

Muğla, satılık daire konusunda daire çeşitliliği yüksek bir il olarak karşımıza çıkıyor. İl’deki daire talebine karşılık verebilmek için yapı stoku arttırılmaya devam ediliyor. Alıcılar Muğla satılık daire talep ederken site içinde, geniş güvenlik sistemi olan bir daire satın almak istiyor. Bu yüzden Muğla’nın yapı stoku çeşitlilik gösteriyor.

Yatırımlık Muğla Satılık Daire & Satılık Ev Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Muğla satılık ev tercih edecekler, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir kentteki ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli, doğrudan emlak piyasasını etkilemektedir.

Sosyo-ekonomik gelişmişlik açısından Türkiye'nin önde gelen illerinden biri olan Muğla Türkiye'nin en büyük Organize Sanayi Bölgeleri'nden birine sahiptir. Başlıca sanayi dalları gıda, tekstil, lokomotif, makine imalat, tuğla, kiremit ve çimentodur. Ayrıca kentte un, bisküvi ve şekerleme, beton direk, uçak bakımı ve onarımı (tusaş), sirke ve şarap, sunta ve mobilya, buzdolabı ve soba fabrikaları mevcuttur.

Yer altı zenginliği Muğla'in önemli ekonomik kaynaklarından biridir. Madencilik ilin sanayisinin gelişmesinde ve yıllar içinde ihracatın artışında önemli bir yere sahiptir. İl genelindeki önemli maden rezervlerinden bazıları; manyezit, krom, bor, kil, mermer ve lületaşıdır. İldeki önemli bir maden ise Etibank Kırka Boraks İşletmesi tarafından çıkarılan bor tuzlarıdır.

Muğla Satılık Daire Arayanlara Demografik Bilgiler

Muğla, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık yirmi dördüncü şehri. 2020 itibarıyla 1.021.773[2] nüfusa sahiptir. Muğla il nüfusu son verilere göre 1.021.141 şeklindedir. İlin yüzölçümü 12.655  km2'dir. İlde km2'ye 81 kişi düşmektedir. İlde yıllık nüfus artış oranı yüzde 2,04 olmuştur. Nüfus artış oranı en yüksek olan ilçe Bodrum’dur. En düşük ilçe ise Kavaklıdere ve Menteşe’dir.

Muğla Satılık Ev & Satıık Daire Bakanlara İlçe Bilgileri

2022 TÜİK verilerine göre 13 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 569 mahalle bulunmaktadır.

Muğla ilçelerine aşağıda yer verdik;

 • Ula
 • Marmaris
 • Dalaman
 • Bodrum
 • Fethiye
 • Kavaklıdere
 • Datça
 • Yatağan
 • Köyceğiz
 • Menteşe
 • Seydikemer
 • Milas
 • Ortaca

Muğla Satılık Daire & Satılık Ev Fiyatları

Muğla satılık daire arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya Emlakjet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Muğla ilinde Mart 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık dairelerin fiyatları yüzde yüzde 126.52 artmıştır. Muğla’da satılık evler ortalama 132 metrekaredir. Aynı özelliklerdeki ortalama Satılık daire fiyatları 1.681.020 TL civarındadır. Seçtiğiniz evin konumu ve daire tipi, rakamı yükseltebilir veya azaltabilir. Muğla’da ortalama geri dönüş süresi 18 yıldır. Muğla ilinde Satılık dairelerin ortalama metrekare birim fiyatı 12.735 TL'dir.

Yıllık ortalamalara bakıldığında 2022 sonu itibarıyla daire için Muğla ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Datça, Ortaca, Marmaris, Bodrum, Milas olmuştur. Örneğin Muğla Satılık daire Marmaris düşünenler için ev bedeli en çok artan ilçeler arasında yer aldığından fiyat artış göstermektedir. Dolayısı ile bütçenizi esnek bir şekilde belirlenmeniz yararınıza olacaktır.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.