Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Muş Bulanık Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Bulanıkcancel
Muşcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Bulanık Satılık Daire Alacaklara Bölge Rehberi 

EmlakJet Bulanık satılık daire arayışlarınızı sizler için kolaylaştırdı. Ayrıca ilçedeki ilanlara bakarken bölge hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Bulanık, Muş ilinin bir ilçesidir. Bulanık, Muş ilinin yüz ölçümü ve nüfusu bakımından en büyük ikinci ilçesidir. İklimi yazın kurak kışın soğuk olur. İlçenin güneyinde Haçlı Gölü, kuzeyinde Murat Nehri bulunmaktadır. Bulanık, Ermeni tehcirinden önce Ermenilerin çoğunluğunu oluşturduğu bir ilçe iken, tehcir sonrasında 93 Harbi itibarıyla Ardahan’ın bağlı Posof ve Çıldır ilçelerinden ve Revandan insanlar yerleşmiştir. Ayrıca 1956 yılında Artvin’in Şavşat ilçesinden gelenler de bölgeye yerleşmiştir. Böylece ilçedeki toplumsal yapı değişiklik göstermiştir. Geniş Bulanık Ovası oldukça verimlidir. Yapısı gereği Muş Ovasına özgü lale ve gelincik gibi birçok bitki yetişir ve bu ova Türkiye'de kalan son 11 telli turnanın yaşam alanıdır. Bölgede bulunan Alparslan 1 Barajı, ilçenin ikliminin de değişikliklere yol açmıştır. İlçenin ulaşımı karayolu taşımacılığı ile sağlanmaktadır. Karayolu, Muş iline bağlı, asfalt yoldur. Yolcu taşımacılığı otobüs ve minibüslerle sağlanmaktadır, kış aylarında dağ köylerinin yolları kapandığı için kızaklar kullanılır.

Bulanık Satılık Daire Tercih Edeceklere Bölgenin Ekonomisi

İlçede küçük ölçekli birkaç adet fabrika bulunur. Bu fabrikalarda, süt ve süt ürünleri, şeker, tekstil ve tarım ham maddeli üretimi yapılmaktadır. Arıcılıkla ilçenin bir diğer geçim kaynağıdır. Tarımda kullanılan ilaçların etkisiyle arıcılık giderek azalmaya başlamıştır. İlçede bulunan Kazan Gölü ve Murat Nehri balıkçılığında bir geçim kaynağı olmasında büyük etkendir. Van Gölü'nün yakınlığı ve Nazik Gölü de ilçedeki Balıkçılık faaliyetlerinin devam ettiği havzalardır. Kazan Gölü, Murat Nehri ise Bulanık'ta bulunan başlıca akarsu ve göllerdir. Bu havzalarda yetişen çeşitli balıklarla ilçe halkı geçim sağlamaktadır. Genel olarak Sazan, Kefal, Alabalık balıkları yaygındır. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Bulanık eşyalı satılık ev ya da dairelere sitemizden göz atabilirsiniz.

Bulanık Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçe Nüfusu 

2019 Türkiye İstatistik Kurumunun raporuna göre ilçenin nüfusu 80.540’dır. Bu nüfusun 41.232’si erkek ve 39.308’i kadındır. Yüzde olarak nüfusun %51,19’unu erkekler ve %48,81’ini kadınlar oluşturur. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı ise 80.703’dür. Bir sene içerisinde ilçe nüfusun da  azalma olmuştur. İlçenin yıllık nüfus azalış oranı %0,20’dir. Önceki yıla göre azalış miktarı ise 163’dür.

Bulanık Satılık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki bulunan evlerin ortalama alanlar 150 metrekaredir. Bulanık satılık daire fiyatları ortalama 147.000 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma fiyatı 980 Türk Lirasına denk gelir.  Evlerin geri dönüş süresi 23 yıldır.

Yukarıda yer alan veriler ışığında bütçenizi kararlaştıysanız ilgili ilanlara emlakjet.com üzerinden sizlerle buluşuyor. İstediğiniz özelliklere sahip olan örneğin; Muş Bulanık satılık müstakil evler ilanlarını ve diğer özelliklere sahip ev ilanlarını listeleme sayfalarımız üzerinden inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Bulanık Satılık Daire
Adıvar KöyüAkçaarmut KöyüAkçaarmut Köyü (Tepecik Mahallesi)Akçakaynak KöyüAltınoluk KöyüArakonak KöyüArakonak Köyü (İbrahim Kuşhan Mezrası Mahallesi)Aşağıbüklü KöyüAşağıbüklü Köyü (Yukarıbüklü Mahallesi)Bahçelievler MahallesiBalotu KöyüBostancılar KöyüBüngüldek KöyüCankurtaran KöyüCumhuriyet MahallesiÇataklı KöyüÇataklı Köyü (Güveç Mahallesi)Çaygeldi KöyüDeğirmensuyu KöyüDemirkapı KöyüDemirkapı Köyü (Yeniköy Mahallesi)Doğantepe KöyüDokuzpınar KöyüElmakaya Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Elmakaya Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Erentepe Bld. (Fatih Mahallesi)Erentepe Bld. (Gazi Mahallesi)Erentepe Bld. (Kale Mahallesi)Ericek KöyüEsenlik KöyüEskiyol KöyüGölyanı KöyüGöztepe KöyüGülçimen KöyüGüllüova MahallesiGümüşpınar KöyüGünbatmaz KöyüGündüzü KöyüGünyurdu KöyüHan KöyüHoşgeldi Köyüİnönü MahallesiKaraağıl KöyüKaraburun KöyüKaracaören KöyüKırkgöze KöyüKotanlı KöyüKoyunağılı KöyüKöprüyolu KöyüKurganlı KöyüKültür MahallesiMescitli MahallesiMeşeiçi KöyüMeşeiçi Köyü (Ürünlü Mahallesi)Molladavut KöyüMollakent KöyüOğlakkaya KöyüOkçular KöyüOlurdere KöyüÖrenkent KöyüRüstemgedik Bld. (Bağlar Mahallesi)Rüstemgedik Bld. (Hanedan Mahallesi)Rüstemgedik Bld. (İnönü Mahallesi)Rüstemgedik Bld. (Zafer Mahallesi)Samanyolu KöyüSarıpınar Bld. (Çimen Mahallesi)Sarıpınar Bld. (Pınar Mahallesi)Sarıpınar Bld. (Sinan Mahallesi)Seçme KöyüSeçme Köyü (Çiçekli Mahallesi)Seçme Köyü (Memetler Mahallesi)Seçme Köyü (Saliha Mahallesi)Seçme Köyü (Sütlüce Mahallesi)Seçme Köyü (Topağaç Mahallesi)Sıradere KöyüSöğütlü KöyüSultanlı KöyüSultanlı Köyü (Boztaş Mahallesi)Şatırlar KöyüŞehitlik MahallesiŞehittahir KöyüŞehitveren KöyüToklular KöyüUzgörür Bld. (Abdalbeyazıt Mahallesi)Uzgörür Bld. (Alagez Mahallesi)Uzgörür Bld. (Arı Mahallesi)Uzgörür Bld. (Fatih Mahallesi)Uzgörür Bld. (Gazi Mahallesi)Üçtepe KöyüYazbaşı KöyüYemişen KöyüYeni MahallesiYokuşbaşı KöyüYoncalı Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Yoncalı Bld. (Hürriyet Mahallesi)Yoncalı Bld. (Yeni Mahallesi)Zafer Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.