/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bulanıkcancel

Muş Bulanık Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bulanık Satılık Daire Alacaklara Bölge Rehberi 

EmlakJet Bulanık satılık daire arayışlarınızı sizler için kolaylaştırdı. Ayrıca ilçedeki ilanlara bakarken bölge hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Bulanık, Muş ilinin bir ilçesidir. Bulanık, Muş ilinin yüz ölçümü ve nüfusu bakımından en büyük ikinci ilçesidir. İklimi yazın kurak kışın soğuk olur. İlçenin güneyinde Haçlı Gölü, kuzeyinde Murat Nehri bulunmaktadır. Bulanık, Ermeni tehcirinden önce Ermenilerin çoğunluğunu oluşturduğu bir ilçe iken, tehcir sonrasında 93 Harbi itibarıyla Ardahan’ın bağlı Posof ve Çıldır ilçelerinden ve Revandan insanlar yerleşmiştir. Ayrıca 1956 yılında Artvin’in Şavşat ilçesinden gelenler de bölgeye yerleşmiştir. Böylece ilçedeki toplumsal yapı değişiklik göstermiştir. Geniş Bulanık Ovası oldukça verimlidir. Yapısı gereği Muş Ovasına özgü lale ve gelincik gibi birçok bitki yetişir ve bu ova Türkiye'de kalan son 11 telli turnanın yaşam alanıdır. Bölgede bulunan Alparslan 1 Barajı, ilçenin ikliminin de değişikliklere yol açmıştır. İlçenin ulaşımı karayolu taşımacılığı ile sağlanmaktadır. Karayolu, Muş iline bağlı, asfalt yoldur. Yolcu taşımacılığı otobüs ve minibüslerle sağlanmaktadır, kış aylarında dağ köylerinin yolları kapandığı için kızaklar kullanılır.

Bulanık Satılık Daire Tercih Edeceklere Bölgenin Ekonomisi

İlçede küçük ölçekli birkaç adet fabrika bulunur. Bu fabrikalarda, süt ve süt ürünleri, şeker, tekstil ve tarım ham maddeli üretimi yapılmaktadır. Arıcılıkla ilçenin bir diğer geçim kaynağıdır. Tarımda kullanılan ilaçların etkisiyle arıcılık giderek azalmaya başlamıştır. İlçede bulunan Kazan Gölü ve Murat Nehri balıkçılığında bir geçim kaynağı olmasında büyük etkendir. Van Gölü'nün yakınlığı ve Nazik Gölü de ilçedeki Balıkçılık faaliyetlerinin devam ettiği havzalardır. Kazan Gölü, Murat Nehri ise Bulanık'ta bulunan başlıca akarsu ve göllerdir. Bu havzalarda yetişen çeşitli balıklarla ilçe halkı geçim sağlamaktadır. Genel olarak Sazan, Kefal, Alabalık balıkları yaygındır. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Bulanık eşyalı satılık ev ya da dairelere sitemizden göz atabilirsiniz.

Bulanık Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçe Nüfusu 

2019 Türkiye İstatistik Kurumunun raporuna göre ilçenin nüfusu 80.540’dır. Bu nüfusun 41.232’si erkek ve 39.308’i kadındır. Yüzde olarak nüfusun %51,19’unu erkekler ve %48,81’ini kadınlar oluşturur. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı ise 80.703’dür. Bir sene içerisinde ilçe nüfusun da  azalma olmuştur. İlçenin yıllık nüfus azalış oranı %0,20’dir. Önceki yıla göre azalış miktarı ise 163’dür.

Bulanık Satılık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki bulunan evlerin ortalama alanlar 150 metrekaredir. Bulanık satılık daire fiyatları ortalama 147.000 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma fiyatı 980 Türk Lirasına denk gelir.  Evlerin geri dönüş süresi 23 yıldır.

Yukarıda yer alan veriler ışığında bütçenizi kararlaştıysanız ilgili ilanlara emlakjet.com üzerinden sizlerle buluşuyor. İstediğiniz özelliklere sahip olan örneğin; Muş Bulanık satılık müstakil evler ilanlarını ve diğer özelliklere sahip ev ilanlarını listeleme sayfalarımız üzerinden inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Bulanık Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.