/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Korkutcancel

Muş Korkut Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Korkut Satılık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Korkut satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Korkut, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Murat-Van Bölümü’nde yer alan Muş iline bağlı, ilin doğusunda yer alan ilçesidir. Muş Merkez’e 24 kilometre uzaklıkta yer alır.  İlçe Muş ovasının doğusunda Van Gölü çöküntüsüne komşu bir alanda yer almaktadır. Yerleşim yeri olarak kullanımının yaklaşık olarak 1000 yıllık bir geçmişi olduğu tahmin edilmektedir. Korkut ilçesinin ilkçağlarda Urartu devletine bağlı olduğu bilinmektedir. 1071 Malazgirt zaferinden sonra Büyük Selçuklu Sultanı Alparslan’ın yöreyi Selçuklulara katmasının ardından bölge Türkleşmiştir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçede şiddetli karasal iklim mevcuttur. Ekonomik yapı tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Sulu tarım olanaklarının az olmasından dolayı gelir seviyesi düşüktür. Yetiştirilen başlıca tarım ürünleri burda, arpa, nohut, şeker pancarı, korunga, patates, lahana, fasülye ve yoncadır. 

Korkut Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Korkut'ta ev sahibi olmayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde ve kuzeybatısında Muş il merkezi ve Bulanık ilçesi,
  • Güneyinde Hasköy ilçesi,
  • Batısında Muş Merkez ilçesi,
  • Doğusunda Bitlis ili ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 25.817’dir. Bu sayının yüzde 48,84’ü kadın, yüzde 51,16’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 775 kilometrekare, rakımı ise 1.400 metredir. Korkut satılık konut arayışında olanların tercih edebileceği 1 belde, 30 köy, 9 mezra ve 6 mahallesi vardır. Bunlar; Bahçelievler Mahallesi, Merkez Mahallesi, Yeni Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Kültür Mahallesi ve Aydınlar Mahallesidir. 

Korkut Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Muş ilinin Korkut ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 200metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 578 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.820 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 163.600 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Muş Korkut satılık köy evi ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Korkut Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.