Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Muş Varto Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Vartocancel
Muşcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Varto Satılık Daire Bakanlara Semt Hakkında Önemli Bilgiler 

Varto satılık daire arayışını mutlu son ile bitirmek isteyenler için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının sonunda semtin doğasından mahallelerine kadar çok farklı alanlarda birçok konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Varto,  Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Muş iline bağlı altı ilçeden biridir. Varto ise kentin en gelişmiş dördüncü yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %7.54’üne ev sahipliği yapmaktadır. Varto’dan önce Malazgirt, Bulanık ve merkez ilçeleri gelmektedir. Çok eskilere dayanan bir geçmişe sahip olan ilçede Medler, Persler, Partlar, Romalılar, Bizanslılar hüküm sürmüştür. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra ilçeye Türkler yerleşmiştir. Anadolu Selçukluları’nın yerleştiği semtte Akkoyunlular ve Karakoyunlular hakimiyet kurmuştur. Buna ek olarak da 1514 yılında gerçekleşen Çaldıran Savaşı ile Osmalılar’ın eline geçmiştir.

Varto Satılık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o bölgenin ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok konu hakkında belirleyici bir role sahiptir. Bu sebeple de Varto satılık ev düşünenlerin semtin doğal yapısı hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. İlçe, 1418 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık olarak 1530 metredir. İlçe, Muğla kent merkezinin kuzeybatısında yer almaktadır. Semtin kuzeyinde Erzurum ve batısında Bingöl illeri yer almaktadır. İlçe doğu hattında ise Bulanık ve güneyinde Merkez ilçeleri ile çevirilidir. Semt, Muş’un %17’sini kapsamaktadır. İlçeden geçen Murat Nehri çok önemli bir su kaynağıdır. İlçe bir fay hattının üzerine kurulmuştur. Bu nedenle de yıllar için büyük depremler yaşanmıştır. 1966 depremi önemli miktarda can ve mal kaybına neden olmuştur. İlçede karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir.

Varto Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Mahalleleri ve Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Varto  ilçesinin nüfusunun 31.169  kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %50.71’i erkek, geriye kalan %49.29’u ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %7.54’üne ev sahipliği yapmaktadır. Cumhuriyet’ten önce kurulan ilçenin nüfusu 2012-2017 yılları arasında azalmıştır. Ancak 2018 yılından sonra önemli bir artış meydana gelmiştir. Bu sebeple de ilçe popülasyonun artış hızı pozitif yönlüdür. Nüfus artış hızı %0.85’e yakındır. Muş Varto satılık konut tercih etmeyi düşünenler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden birinde yaşamlarını sürdürmek isteyebilirler:

  • Gümgüm Mahallesi
  • Kültür mahallesi
  • Hürriyet Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Alagöz Mahallesi
  • İnönü Mahallesi
  • Bahçelievler Mahallesi 

Eğer Varto satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Varto satılık ev yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Varto Satılık Daire
Acarkent KöyüAğaçaltı KöyüAğaçaltı Köyü (Yamaç Mahallesi)Ağaçkorur KöyüAkçatepe KöyüAlabalık KöyüAlagöz MahallesiAnlıaçık KöyüArmutkaşı KöyüAşağı Alagöz KöyüAşağı Hacıbey KöyüBağiçi KöyüBahçelievler MahallesiBaltaş KöyüBaşkent KöyüBaşkent Köyü (Benzer Mahallesi)Beşikkaya KöyüBoyalı KöyüBoylu KöyüBuzlugöze KöyüBuzlugöze Köyü (Tescilsiz Ziyaret Mahallesi)Çalıdere KöyüÇaltılı KöyüÇayçatı KöyüÇayçatı Köyü (Güllüce Mahallesi)Çayıryolu KöyüÇaylar KöyüÇayönü KöyüÇobandağı KöyüDağcılar KöyüDallıöz KöyüDallıöz Köyü (Dağmahale Mahallesi)Değerli KöyüDerince KöyüDiktepeler KöyüDoğanca KöyüDönertaş KöyüDurucabulak KöyüDutözü KöyüErdoğan KöyüErdoğan Köyü (Yuvalı Mahallesi)Eryurdu KöyüEsenler KöyüGelintaşı KöyüGöltepe KöyüGölyayla KöyüGörgü KöyüGörgü Köyü (Yekmal Mahallesi)Gümgüm MahallesiGüzeldere KöyüGüzelkent KöyüHaksever KöyüHürriyet MahallesiHüseyinoğlu Köyüİçmeler Köyüİlbey Köyüİnönü MahallesiKalecik KöyüKaraköy KöyüKarameşe KöyüKarapınar KöyüKartaldere KöyüKayadelen KöyüKayalıdere KöyüKayalıkale KöyüKayalık KöyüKaygıntaş KöyüKaynarca KöyüKoçyatağı KöyüKolan KöyüKöprücük KöyüKumlukıyı KöyüKuşluk KöyüKüçüktepe KöyüKüçüktepe Köyü (Çağlek Mahallesi)Kültür MahallesiLeylek KöyüOcaklı KöyüOcaklı Köyü (Çelebi Mahallesi)Oğlakçı KöyüOmcalı KöyüOnpınar KöyüÖlçekli KöyüÖzenç KöyüÖzkonak KöyüSağlıcak KöyüSanlıca KöyüSazlıca KöyüSeki KöyüTaşçı KöyüTaşdibek KöyüTaşlıyayla KöyüTaşlıyayla Köyü (Kuşburnu Mahallesi)Teknedüzü KöyüTepe KöyüTepe Köyü (Tescilsiz Doğdap Mahallesi)Tuzlu KöyüTuzlu Köyü (Tescilsiz Ozankent Mahallesi)Ulusırt KöyüÜçbulak KöyüÜnaldı KöyüÜnaldı Köyü (Çayırlı Mahallesi)Yarlısu KöyüYayıklı KöyüYayla KöyüYedikavak KöyüYeni MahallesiYeşildal KöyüYeşilpınar KöyüYeşilpınar Köyü (Çavuşlu Mahallesi)Yeşilpınar Köyü (Konaklı Mahallesi)Yılanlı KöyüYukarı Hacıbey KöyüYukarı Hacıbey Köyü (Hacı Arif Mahallesi)Yurttutan KöyüYurttutan Köyü (Onbaşı Mahallesi)Yurttutan Köyü (Toklu Mahallesi)Zorabat Köyü
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.