Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Acıgölcancel
Nevşehircancel

Nevşehir Acıgöl Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Acıgöl Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Acıgöl satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Acıgöl ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Acıgöl topraklarının tarihi oldukça derinlere gitmektedir. Hititler, Frigler, Persler ve Bizanslar ilçe topraklarını ev gören topluluklardan yalnızca birkaçıdır. İlçenin eski adının “Topada” ya da “Dobada” olarak bilindiği tespit edilmiştir. 1987 tarihinden beri bir ilçe olarak varlığını sürdürmektedir. 

Acıgöl Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Acıgöl ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Nevşehir iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 499 ve denizden yüksekliği de 1.250 metredir. Şehrin batısında, Acıöz Çayı’nın etrafında konuşlanmıştır. Nevşehir il merkezine yalnızca 20 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. Nevşehir ilini Aksaray iline bağlayan karayolu üzerindedir. Acıgöl’ün çevresinde sönmüş yanardağlar bulunmaktadır. İlçeye adını veren Acıgöl Çukurluğu, bir yanardağ ağzıdır, yani bir volkanik göldür. İlçe sınırları içerisinde bulunan tek su kaynağı Acıöz Çayı, Kızılırmak’a dökülmektedir. İlçenin doğal bitki örtüsünü bozkır bitkileri meydana getirmektedir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu tarafında Nevşehir il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı tarafında Aksaray ili bulunmaktadır.
  • İlçenin güney tarafında Derinkuyu ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey tarafında ise Gülşehir ilçesi bulunmaktadır. 

Acıgöl Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Acıgöl satılık ev arayan okuyucularımız için ilçede karasal iklim gözlemlenmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 8,9 santigrat derecedir. Bir sene içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 378 milimetredir. Ortalama 18,8 santigrat derece ile Temmuz ayı en sıcak ay; ortalama -2,0 santigrat derece ile ise Ocak ayı en soğuk aydır. 

Tarım, hayvancılık ve ticaret dalları Acıgöl ekonomisini meydana getirmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri sonucunda soğan, baklagiller, patates, ayçiçeği ve hububat başta olmak üzere pek çok şey üretilmektedir. Bunun haricinde meyvecilik de aktif olarak yapılmaktadır. İlçenin turistik değeri de yüksektir, ancak sektör olarak ekonomiye pek katkısı yoktur. 

Acıgöl Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Acıgöl ilçesinde toplam 19.561 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,81’i erkek olup geriye kalan %49,19’unu kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, senelerdir düşüş gösteren ilçe nüfusu son senelerde artışa geçmiştir. İlçenin güncel nüfus artışı %2,30 olarak tespit edilmiştir. 

Acıgöl ilçesinde toplam 8 tane mahalle ve 10 tane de köy bulunmaktadır. Acıgöl satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahalleler arasında en çok tercih edilenlerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Bahçeli Evler Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Yukarı Mahallesi,
  • Ballık Mahallesi,
  • Bahçeli Mahallesi.

Eğer siz de Acıgöl Çayırlık Mahallesi satılık ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.