Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Nevşehir Avanos Satılık Daire

araması için 7 ilan bulundu
search
Avanoscancel
Nevşehircancel

Avanos Satılık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Avanos satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok konuya değindik. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için bu yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Avanos, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir iline bağlı bir yerleşim birimidir. Nevşehir, sekiz ilçeden meydana gelmiştir. Avanos ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık üçüncü yerleşim birimidir. Buna ek olarak ilçe, kent nüfusunun yaklaşık olarak %10.93’üne ev sahipliği yapmaktadır.  Kentin kuzey hattında kurulan ilçe şehir merkezinden yaklaşık olarak on sekiz kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe, 996 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı 920 metredir. İlçe, 1954 yılına kadar Kırşehir iline bağlı kalmıştır. Bu tarihten sonra Nevşehir ili kurulmuş ve buraya bağlanmıştır. Sunduğu sakin şehir hayatı ve tertemiz doğası ile Avanos satılık ev tercihini mutlu sonla bitirecekler oldukça keyifli bir yaşam alanına sahip olacaktır. 

Avanos Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o ilçenin emlak piyasası hakkında belirleyici bir role sahiptir. Bu sebeple de Avanos satılık konut düşünenlerin mutlaka semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Avanos ilçesindeki en önemli uğraş, tarım ve özellikle bağcılıktır. İlçede yetiştirilen üzümler sofralık olarak kullanılırlar. Buna ek olarak da şarap üretimi yapılmaktadır. İlçede yetiştirilen üzümler son derece kalitelidir. Kuru üzüm de semtin önemli gelir kaynaklarından biridir. İlçede buna bağlı olarak şıra,pekmez ve köftür de üretilmektedir. İlçede sebzecilik ve meyvecilik de gelişmiştir. Özellikle patlıcan üretimi yaygındır. Ayhanlar Köyü semtin en önemli tarımsal alanlarından biridir. İlçenin meyve ve sebze ihtiyacı bu köyden sağlanmaktadır. Buna ek olarak ilçeden geçen Kızılırmak Nehri önemli bir su kaynağıdır. Burada çeşitli balık türleri de yaşadığından, balıkçılık yapılmaktadır. Tarım ya da hayvancılık ile uğraşıyorsanız Avanos satılık ev seçiminiz son derece tutarlı olacaktır.

Avanos Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte 32.618  kişi ikamet etmektedir. İlçe nüfusunun %49.66’sı erkek, geriye kalan %50.34’ü ise kadındır. Cumhuriyetten önce kurulan ilçede nüfus cinsiyetlere çok dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. İlçenin nüfus grafiği 2010 yılından sonra 2017 yılına kadar sürekli olarak azalmıştır. Daha sonra ise küçük bir artış meydana gelmiştir. Bugün popülasyonun artış hızı %1.02 civarındadır. İlçe, on yedi  mahalleden ve on altı köyden meydana gelmiştir. Bu mahalleler aşağıda gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Nevşehir Avanos satılık ev tercih edecekler bu yerleşim birimlerinden birini seçebilirler:

 • Bahçelievler Mahallesi 
 • Cumhuriyet Mahallesi 
 • Karaseki Mahallesi 
 • Yukarı Mahallesi 
 • Hürriyet Mahallesi 
 • Yeni Mahallesi 
 • Cami-Kebir Mahallesi 
 • Orta Mahallesi 
 • Aşağı Mahalle
 • 50. Yıl Mahallesi
 • Alaaddin Mahallesi 

Eğer Avanos satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Avanos satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.