/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Derinkuyucancel
Nevşehircancel

Nevşehir Derinkuyu Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Derinkuyu Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Derinkuyu satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Derinkuyu Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ilinin önemli ilçelerinden biri olan Derinkuyu ilçesi geçmişten günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Derinkuyu satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçenin güneyinde Niğde, doğusunda Kayseri, Yeşilhisar, kuzeydoğusunda Ürgüp, kuzeybatısında Acıgöl, kuzeyinde Nevşehir, batısında Aksaray ili yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 445 kilometrekare olup denizden yüksekliği ise 1.300 metredir. Derinkuyu satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçe ekonomisinin tarım ve turizm faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında patates ve çilek fidesi üretimi yapılmaktadır.

Derinkuyu Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 786’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,38’ini (10 bin 471) erkek, yüzde 49,62’sini (10 bin 315) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Derinkuyu satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle ve 7 adet köy bulunmaktadır. Bu mahalleler ve köyler: Baş Mahallesi, Bayramlı Mahallesi, Bozkır Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Demirci Mahallesi, Polatkan Mahallesi, Çakıllı Köyü, Doğala Köyü, Güneyce Köyü, Kuyulutatlar Köyü, Özlüce Köyü, Suvermez Köyü ve Til Köyü’dür.

Derinkuyu Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Bilgileri

İlçeden konut tercihinde bulunmak isteyen çocuklu aileler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. Bölge halkı ilçedeki eğitim kurumlarının eğitim kadrolarından da oldukça memnundur. Nevşehir Derinkuyu satılık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Derinkuyu İmam Hatip Ortaokulu: Namık Kemal Mahallesi, Namık Kemal İlkokulu Sokak No:27, 50100 Derinkuyu/Nevşehir. Daha detaylı bilgiler için 0506 500 07 49 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Derinkuyu Anadolu Lisesi: Bayramlı, Çekmi Sokak No:8, 50700 Derinkuyu/Nevşehir. Daha detaylı bilgiler için (0384) 381 35 22 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Mehmet Ekmekci Lisesi: Bayramlı, 50700 Derinkuyu/Nevşehir.

Sizler de satılık daire tercihini Nevşehir ilinin Derinkuyu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Nevşehir Derinkuyu uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.