Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gülşehircancel
Nevşehircancel

Nevşehir Gülşehir Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Gülşehir Satılık Daire Bakanlara Bölge Rehberi 

EmlakJet Gülşehir satılık daire arayanlara özel bölge rehberi hazırladı. Gülşehir, Nevşehir'e 20 kilometre uzaklıktadır. Kızılırmak'ın güney kenarında yer alan ilçenin antik adı Zoropassos’tur. Damat Gülşehir'e 3 kilometre uzaklıktaki Açıksaray ören yeri, tüf kayalar içine oyulmuş sayısız mekanları, Roma Dönemi kaya mezarları, 9. ve 10. yüzyıla tarihlenen kaya kiliseleri ile önemli bir piskoposluk merkeziydi. Halk arasında Hacı Bektaş Veli Mescidi olarak adlandırılan mekanın mihrabının günümüze kadar korunmuş bir İslami yapı olması açısından dikkat çekmektedir. Kareye yakın planlı mescidin batı kesiminde yüksekçe nişler yer almaktadır. Bu ören yerinde bulunan mantar biçimindeki peribacalarının benzeri yoktur. Gülşehir'in hemen girişinde yer alan ve iki katlı olan Aziz Jean Kilisesi'nin alt katında kilise, şarap mahzenleri, mezarlar, su kanalı ve görevlilere ait mekanlar, üst katında ise İncil'den alınmış sahnelerle süslenmiş bir diğer kilise yer almaktadır. 

Gülşehir Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Gezi Noktaları

Gülşehir ilçesi tarihi yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Kapadokya Bölgesinin bir kısmı Gülşehir ilçe sınırlarında yer almaktadır. Açık Saray Harabeleri, İlçe merkezine 3 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bizans Döneminde 10. Ya da 11. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Tüf kayalar oyularak yapılmıştır. Oldukça büyük bir alanı kapsamaktadır. Açık Sarayda Roma Dönemine ait kaya mezarları da bulunmaktadır. Mantar Kaya, İlçenin sembollerinden olan Mantar Kaya rüzgarın aşımı soncunda oluşmuş doğal bir yapıdır. Mantara benzemesinden dolayı bu adı almıştır. Bu tarz şekilli kayalar daha çok Ürgüp ve Gülşehir ilçelerinde görülmektedir. Karavezir Külliyesi, Karavezir Külliyesi cami, medrese ve çeşmeden oluşmaktadır. 1960 yılında onarılan medrese günümüzde kütüphane olarak kullanılmaktadır. Kurşun kaplı kubbeye sahip olan camii Kurşunlu Camii olarak da bilinir. Günümüzde camii ibadete açıktır. St Jean Kilisesi, Kapadokya Bölgesinin bozulmadan kalmış en güzel fresklere sahip kilisesidir. Kilise insan eli ile oyularak yapılmıştır. Kilise 1212 yılında yapılmıştır. Kilise iki kattan oluşmaktadır. Kepez, İlçeye hakim yüksek bir tepede yer alan yerleşim yeridir. 100 metre yükseklikte bulunan Kepez yerleşim yeri olarak tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Kepez yerleşim yeri olarak ilk kez kimler tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Görülmesi gereken yerlerdendir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Gülşehir satılık ev ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

Gülşehir Satılık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede yer alan satılık dairelerin ortalama alanları 157 metrekare olarak karşımıza çıkar. Ortalama Gülşehir satılık daire fiyatları 257.951 TL’dir. Evlerin birim satış fiyatları 1.643 TL’ye denk gelir. Geri dönüşleri 33 yıldır. Bu da dairenin kendi satış fiyatını kirası ile geri ödeme süresinin 33 yıl olduğu anlamındadır.

EmlakJet ev arayışlarını hızlandırmak için ilçedeki satılık daireleri bir araya topladı. Siz de Gülşehir satılık müstakil ev ya da daire arayışlarınızda sitemizden yararlanabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.