Emlakjet

Nevşehir Hacıbektaş Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Hacıbektaşcancel
Nevşehircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hacıbektaş Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hacıbektaş satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Hacıbektaş Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir iline bağlı Hacıbektaş ilçesi Nevşehir ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Hacıbektaş satılık daire arayan kişileri ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Hacıbektaş satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında kuru tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarım faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Hacıbektaş Satılık Daire Arayan Kişiler Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 11 bin 487’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,7’sini (5 bin 637) erkek, yüzde 50,93’ünü (5 bin 850) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hacıbektaş satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 30 adet köy bulunmaktadır. Bu mahalleler ve köyler: Bala Mahallesi, Savat Mahallesi, Zir Mahallesi, Akçataş Köyü, Anapınar Köyü, Aşağıbarak Köyü, Aşıklar Köyü, Avuç Köyü, Başköy Köyü, Belbarak Köyü, Büyükburunağıl Köyü, Büyükkışla Köyü, Çiğdem Köyü, Hasanlar Köyü, Hıdırlar Köyü, Hırkatepesidelik Köyü, İlicek Köyü, Karaburç Köyü, Karaburna Köyü, Karaova Köyü, Kayaaltı Köyü, Kayı Köyü, Kızılağıl Köyü, Killik Köyü, Kisecik Köyü, Köşektaş Köyü, Kütükçü Köyü, Mikail Köyü, Sadık Köyü, Yenice Köyü, Yeniyapan Köyü ve Yurtyeri Köyü’dür.

Hacıbektaş Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Bilgileri

İlçeden konut arayan kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. Bölge halkından edinilen bilgilere göre ilçede yer alan okulların başarısı oldukça iyidir. Nevşehir Hacıbektaş satılık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Cumhuriyet İlköğretim Okulu: Zir, Kayseri Caddesi No:12, 50800 Hacıbektaş/Nevşehir. Daha detaylı bilgiler için (0384) 441 22 48 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Hacıbektaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: Zir, Nevşehir Caddesi, 50800 Hacıbektaş/Nevşehir. Daha detaylı bilgiler için (0384) 441 30 12 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Atatürk İlköğretim Okulu: Bala, Okullar Caddesi No:2, 50800 Hacıbektaş/Nevşehir. Daha detaylı bilgiler için (0384) 441 31 14 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Nevşehir işinin Hacıbektaş ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Nevşehir Hacıbektaş uygun fiyatlı ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.