/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kozaklıcancel

Nevşehir Kozaklı Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Kozaklı Satılık Daire Tercih Edeceklere Bölge Rehberi 

Kozaklı satılık daire bakan EmlakJet ziyaretçilerinin bölge hakkında bilgi sahibi olmaları için bu yazıyı hazırladık. Kozaklı, Nevşehir'in Kaplıcaları ile tanınan ilçesidir. İl merkezi olan Nevşehir'e en uzak ilçedir. İlçenin il Merkezi olan Nevşehir'e uzaklığı 85 kilometre, çevre iller Kayseri, Kırşehir ve Yozgat'a ortalama uzaklığı ise 90 Kilometredir. Türkiye'nin en önemli Termal sağlık merkezlerinden biri olan Nevşehir'in Kozaklı İlçesi'ndeki turistik konaklama tesislerindeki sağlık turizmine yönelik faaliyetleri içeren 30 adet otel ve motel, 9000 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Özel hizmet veren kaplıcaların yanı sıra Kozaklı belediyesine ait kaplıcalar da bulunmaktadır. Bu sayede her bütçeye uygun hizmet vatandaşların hizmetine sunulmuştur. İlçe merkezinden belirli saatlerde yapılan otobüs seferleri ile Türkiye'nin her şehrine Ankara-Kayseri karayolu üzerinden otobüs bulma imkânı mevcuttur. Türkiye'nin her yerinden Ankara-Kayseri karayolu üzerinde bulunan Topaklıya gelerek buradan da Kozaklı ilçesi otobüsleri ile ilçeye ulaşmak mümkündür. Ayrıca ilçeden Nevşehir ve Kayseri'ye saat başı otobüs seferleri düzenlenmektedir. Ankara-Kayseri Demiryolu güzergahında bulunan Karasenir ve Kanlıca kasabalarına tren yolu ile ulaşıp buradan kasabalara ait belediye otobüsleri ile ilçeye ulaşım da mümkündür. İlçe ekonomisinde tarım önemli bir yer tutmaktadır. Ekilebilir alan miktarı 675,210 dekardır. Tarım alanlarının % 7'inde sulu tarım, % 93'ünde kuru tarım yapılmaktadır.

Kozaklı Satılık Daire Bakanlara ilçenin Kısa Tarihi

İlçe 1954 yılında birbirine yakın mesafede yer alan Hamamorta, Buruncuk, Bağlıca ve Kozaklı köylerinin birleşmesi ile kurulmuştur. İlçenin ismi kuruluşunda birleştirilen Kozaklı Köyü'nden gelmektedir. Kozaklı ilçesinin ahalisi Türkmen kökenli olup aşiretlerinden oluşmaktadır. Hacıfaklı köyü başta olmak üzere birçok köyünde yerleşimi mevcuttur. Kozaklı isminin nereden geldiği ise kesin olarak bilinmemektedir. İlçede halen türbesi bulunan Kozoğlu isimli şahıs, kayalarla sıcak suyun etrafını çevirerek burada bir hamam meydana getirmiştir. Hamamın çevre köylerin ortasında bulunması sebebiyle Hamamorta adını aldığı, Türbe taşlarındaki yazılardan anlaşılmaktadır. Taşların üzerinde yapılan incelemede, Kozoğlu adlı şahsın Selçuklular devrinde yaşadığı, ilçenin adının bu kişiden geldiği rivayet edilmektedir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Nevşehir Kozaklı satılık ev arayışlarınızda sitemizden yararlanabilirsiniz.

Kozaklı Satılık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki satılık dairelerin ortalama büyüklükleri 145 metrekareden oluşur. Kozaklı satılık daire fiyatları ortalama 226.055 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen biri satın alma bedeli 1.559 TL’ye denk gelir. Dairelerin geri dönüşü ortalama 22 yıldır. Bu da bir dairenin kendi satışını kira geliri ile geri çıkarma süresinin ortalama 22 sene sürdüğü anlamına gelir.

Ev arayışınızda bütçenizi oluşturduysanız ilgili ilanları emlakjet.com üzerinden inceleyebilirsiniz. İstediğiniz kriterlere en çok uyan emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Nevşehir Kozaklı ilanlarına ve diğer mahallelerdeki ilanlara listeleme sayfalarımızdan bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Kozaklı Satılık Daire
Nevşehir Kozaklı Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Nevşehir Merkez 2000 Evler Mahallesi Satılık Daire
 • Nevşehir Merkez 350 Evler Mahallesi Satılık Daire
 • Nevşehir Merkez Satılık Ev
 • Nevşehir Ürgüp Satılık Ev
 • Nevşehir Satılık Ev
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.