Emlakjet

Nevşehir Kozaklı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Kozaklıcancel
Nevşehircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kozaklı Satılık Daire Tercih Edeceklere Bölge Rehberi 

Kozaklı satılık daire bakan EmlakJet ziyaretçilerinin bölge hakkında bilgi sahibi olmaları için bu yazıyı hazırladık. Kozaklı, Nevşehir'in Kaplıcaları ile tanınan ilçesidir. İl merkezi olan Nevşehir'e en uzak ilçedir. İlçenin il Merkezi olan Nevşehir'e uzaklığı 85 kilometre, çevre iller Kayseri, Kırşehir ve Yozgat'a ortalama uzaklığı ise 90 Kilometredir. Türkiye'nin en önemli Termal sağlık merkezlerinden biri olan Nevşehir'in Kozaklı İlçesi'ndeki turistik konaklama tesislerindeki sağlık turizmine yönelik faaliyetleri içeren 30 adet otel ve motel, 9000 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Özel hizmet veren kaplıcaların yanı sıra Kozaklı belediyesine ait kaplıcalar da bulunmaktadır. Bu sayede her bütçeye uygun hizmet vatandaşların hizmetine sunulmuştur. İlçe merkezinden belirli saatlerde yapılan otobüs seferleri ile Türkiye'nin her şehrine Ankara-Kayseri karayolu üzerinden otobüs bulma imkânı mevcuttur. Türkiye'nin her yerinden Ankara-Kayseri karayolu üzerinde bulunan Topaklıya gelerek buradan da Kozaklı ilçesi otobüsleri ile ilçeye ulaşmak mümkündür. Ayrıca ilçeden Nevşehir ve Kayseri'ye saat başı otobüs seferleri düzenlenmektedir. Ankara-Kayseri Demiryolu güzergahında bulunan Karasenir ve Kanlıca kasabalarına tren yolu ile ulaşıp buradan kasabalara ait belediye otobüsleri ile ilçeye ulaşım da mümkündür. İlçe ekonomisinde tarım önemli bir yer tutmaktadır. Ekilebilir alan miktarı 675,210 dekardır. Tarım alanlarının % 7'inde sulu tarım, % 93'ünde kuru tarım yapılmaktadır.

Kozaklı Satılık Daire Bakanlara ilçenin Kısa Tarihi

İlçe 1954 yılında birbirine yakın mesafede yer alan Hamamorta, Buruncuk, Bağlıca ve Kozaklı köylerinin birleşmesi ile kurulmuştur. İlçenin ismi kuruluşunda birleştirilen Kozaklı Köyü'nden gelmektedir. Kozaklı ilçesinin ahalisi Türkmen kökenli olup aşiretlerinden oluşmaktadır. Hacıfaklı köyü başta olmak üzere birçok köyünde yerleşimi mevcuttur. Kozaklı isminin nereden geldiği ise kesin olarak bilinmemektedir. İlçede halen türbesi bulunan Kozoğlu isimli şahıs, kayalarla sıcak suyun etrafını çevirerek burada bir hamam meydana getirmiştir. Hamamın çevre köylerin ortasında bulunması sebebiyle Hamamorta adını aldığı, Türbe taşlarındaki yazılardan anlaşılmaktadır. Taşların üzerinde yapılan incelemede, Kozoğlu adlı şahsın Selçuklular devrinde yaşadığı, ilçenin adının bu kişiden geldiği rivayet edilmektedir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Nevşehir Kozaklı satılık ev arayışlarınızda sitemizden yararlanabilirsiniz.

Kozaklı Satılık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki satılık dairelerin ortalama büyüklükleri 145 metrekareden oluşur. Kozaklı satılık daire fiyatları ortalama 226.055 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen biri satın alma bedeli 1.559 TL’ye denk gelir. Dairelerin geri dönüşü ortalama 22 yıldır. Bu da bir dairenin kendi satışını kira geliri ile geri çıkarma süresinin ortalama 22 sene sürdüğü anlamına gelir.

Ev arayışınızda bütçenizi oluşturduysanız ilgili ilanları emlakjet.com üzerinden inceleyebilirsiniz. İstediğiniz kriterlere en çok uyan emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Nevşehir Kozaklı ilanlarına ve diğer mahallelerdeki ilanlara listeleme sayfalarımızdan bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Kozaklı Satılık Daire
Abdi Köyü Satılık DaireAkpınar Köyü Satılık DaireAltunsu Mahallesi Satılık DaireAylı Köyü Satılık DaireBağlıca Mahallesi Satılık DaireBahçelievler Mahallesi Satılık DaireBelekli Köyü Satılık DaireBoğaziçi Köyü Satılık DaireBuruncuk Mahallesi Satılık DaireBüyükyağlı Köyü Satılık DaireCağşak Köyü Satılık DaireÇağşak Köyü Satılık DaireÇayiçi Köyü Satılık DaireDoyduk Köyü Satılık DaireDörtyol Köyü Satılık DaireEmek Mahallesi Satılık DaireGerce Köyü Satılık DaireHacıfakılı Köyü Satılık DaireHamamorta Mahallesi Satılık DaireHızıruşağı Köyü Satılık DaireHoca Ahmet Yesevi Mahallesi Satılık Daireİmran Köyü Satılık DaireKalecik Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık DaireKalecik Köyü (Orta Mahallesi) Satılık DaireKalecik Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık DaireKanlıca Köyü (Gültepe Mahallesi) Satılık DaireKanlıca Köyü (İstasyon Mahallesi) Satılık DaireKanlıca Köyü (Yeni Mahallesi) Satılık DaireKanlıca Köyü (Yeşilova Mahallesi) Satılık DaireKapaklı Köyü Satılık DaireKarahasanlı Köyü (Camikebir Mahallesi) Satılık DaireKarahasanlı Köyü (Karşı Mahallesi) Satılık DaireKarahasanlı Köyü (Orta Mahallesi) Satılık DaireKarahasanlı Köyü (Sadıkali Mahallesi) Satılık DaireKarasenir Köyü (Altınova Mahallesi) Satılık DaireKarasenir Köyü (Bahçeli Mahallesi) Satılık DaireKarasenir Köyü (Orta Mahallesi) Satılık DaireKarasenir Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık DaireKaşkışla Köyü Satılık DaireKızılkoyunlu Mahallesi Satılık DaireKuruağıl Köyü Satılık DaireKüçükyağlı Köyü Satılık DaireKüllüce Köyü Satılık DaireMerdanali Köyü Satılık DaireÖzce Köyü Satılık DaireTaşlıhüyük Köyü Satılık DaireYabanlı Mahallesi Satılık DaireYassıca Köyü Satılık DaireYeni Mahallesi Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.