Emlakjet

Nevşehir Ürgüp Satılık Daire

araması için 9 ilan bulundu
search
Ürgüpcancel
Nevşehircancel

Ürgüp Satılık Daire Arayanlara Genel Bilgiler

Ürgüp satılık daire arıyorsanız ilçe hakkında bilgi sahibi de olmalısınız. Bunun için sevgili EmlakJet ziyaretçilerine bu yazıyı hazırladık. Ürgüp, Nevşehir İlinin 20 kilometre doğusunda olan ilçesidir ve Kapadokya bölgesinin önemli merkezlerinden birisidir. Göreme'de olduğu gibi tarihsel süreç içerisinde çok sayıda isme sahip olmuştur. Bizans döneminde Osiana, Selçuklular dönemi'nde Başhisar; Osmanlılar zamanında Burgut kalesi; Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren de Ürgüp adıyla anılmıştır. Persler döneminde "Katpatuka" adıyla anılmaya başlamış ve Katpatukka iyi at yetiştirilen bölge anlamına gelmiştir. Bu yüzden at ve atçılıkla ilgili kaynaklar araştırılmış ve önemli veriler elde edilmiştir.

Ürgüp Satılık Daire Bakanlara Gezi Rehberi

Turizm açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ürgüp ilçesi aynı zamanda çok sayıda tarihi kalıntılara da sahiptir. Temenni Tepesi, Ürgüp ilçesine hakim bir tepedir. Burada Ürgüp ilçesinin tamamını ve Erciyes Dağını görebilirsiniz.  Temenni Tepesinde 1288 yılında Vecihi Paşa tarafından yapılan Kılıçaslan için yapılmış bir türbe bulunmaktadır. Temenni Tepesinin 500 metre kuzeyinde Kadı Kalesi bulunmaktadır. Ortahisar, Ürgüp ilçe merkezine 1 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ortahisarda Sarıca Kilisesi, Tavşanlı Kilise, Harim Kilisesi, Cambazlı Kilisesi, Hallaç Dere Manastırı ve Balkandere Kilisesi yer almaktadır. Ayrıca 50 metre yükseklikte bir kale bulunmaktadır. Ürgüp Müzesi, İlçe merkezinde yer almaktadır. 1971 yılında ziyarete açılmıştır. Ürgüp Müzesinde; Ürgüp ilçesi ve çevresinde elde edilen Eski Tunç Çağı, Hitit, Pers, Helenistik, Roma ve Bizans Dönemine ait tarihi eserler sergilenmektedir. Kızılçukur Vadisi, Ürgüp- Avanos yolu üzerinde yer alan Kızılçukur Vadisinde peribacalarının en güzel örnekleri yer alır. Kızılçukur Vadisinde Kapadokya’da gün batımını izleyebilirsiniz. Pembe Vadi, Ürgüp ilçesinde yer alan Pembe Vadi Kapadokya Bölgesinin peri bacalarının en tipik örneklerini barındırmaktadır. Burada doğal oluşumlar ile meydana gelen peri bacalarının en güzel örneklerini görebilirsiniz. Ayvasil Kilisesi, Ürgüp ilçesinde yer alan Ayvasil Kilisesi kaya kilisesi olma özelliğine sahiptir. Köklü bir geçmişe sahip olan kilisenin ne zaman ve kim tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Siz de Ürgüp de satılık evler arayışınızı listeleme sayfalarımız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ürgüp Satılık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 135 metrekareye denk gelir. Ürgüp satılık daire fiyatları 230.850 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 1.710 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama alanları ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • 2+1, 100 metrekare bir konut 161.200 Türk lirası ve
  • 3+1, 135 metrekare bir konut 226.935 Türk Lirasıdır.

Siz de ev arayışınızda kararlıysanız ve bütçenizi hazırladıysanız EmlakJet sayesine vakit kaybetmeden ilgili ilanlara göz atabilirsiniz. İsteklerinize ve ihtiyaçlarına uyan Nevşehir Ürgüp de satılık müstakil ev ya da daire ilanlarına sitemiz üzerinden dilediğiniz yerde ve vakitte göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Ürgüp Satılık Daire
15 Temmuz Mahallesi Satılık DaireAkçaören Köyü Satılık DaireAkköy Köyü Satılık DaireAksalur Ağcaşar Mahallesi Satılık DaireAksalur Salur Mahallesi Satılık DaireAyvalı Köyü Satılık DaireBahçelievler Mahallesi Satılık DaireBahçeli Köyü Satılık DaireBaşdere Köyü (Eyüplü Mahallesi) Satılık DaireBaşdere Köyü (Orta Mahallesi) Satılık DaireBaşdere Köyü (Sultanım Mahallesi) Satılık DaireBaşdere Köyü (Yeni Mahallesi) Satılık DaireBoyalı Köyü Satılık DaireCemil Köyü Satılık DaireCumhuriyet Mahallesi Satılık DaireÇökek Köyü Satılık DaireDemirtaş Köyü Satılık DaireDuayeri Mahallesi Satılık DaireEvka Mahallesi Satılık DaireFatih Mahallesi Satılık Daireİbrahimpaşa Köyü Satılık Daireİltaş Köyü Satılık DaireKaracaören Köyü Satılık DaireKarain Köyü Satılık DaireKarakaya Köyü Satılık DaireKarlık Köyü Satılık DaireKavaklıönü Mahallesi Satılık DaireMazı Köyü Satılık DaireMustafapaşa Köyü (Davutlu Mahallesi) Satılık DaireMustafapaşa Köyü (Yeni Mahallesi) Satılık DaireMustafapaşa Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık DaireOrtahisar Bld. (Bahçelievler Mahallesi) Satılık DaireOrtahisar Bld. (Esentepe Mahallesi) Satılık DaireOrtahisar Bld. (Eski Mahallesi) Satılık DaireOrtahisar Bld. (Yeni Mahallesi) Satılık DaireSarıhıdır Köyü Satılık DaireSofular Köyü Satılık DaireŞahinefendi Köyü Satılık DaireTaşkınpaşa Köyü Satılık DaireTemenni Mahallesi Satılık DaireUlaşlı Köyü Satılık DaireYeşilöz Köyü Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.