Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Niğde Çamardı Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Çamardıcancel
Niğdecancel

Çamardı Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çamardı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Çamardı Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Çamardı ilçesinin belediye teşkilatlanması 1927 yılında kurulmuş olup, ilçe statüsüne 1948 yılında kavuşmuştur. Çamardı satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Toplam yüzölçümü 1204 kilometrekare olan ilçenin en yüksek noktası 3 bin 756 metre ile Demirkazık Tepesi’dir. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Çamardı satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin madencilik ve tarım faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçeden madencilik faaliyetleri kapsamında demir, çinko ve antimon madenleri çıkarılmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında ise tahıl ve baklagillerin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Bunları yanı sıra ilçede elma yetiştiriciliği de oldukça önemlidir.

Çamardı Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 200’dür. İlçe nüfusunun yüzde 49,36’sını (6 bin 516) erkek, yüzde 50,64’ünü (6 bin 684) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çamardı satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 21 adet köy bulunmaktadır. Bu mahalleler ve köyler: Bereketli Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Karataş Mahallesi, Maden Mahallesi, Yeni Mahallesi, Bademdere Köyü, Bekçili Köyü, Beyazkışlakçı Köyü, Burç Köyü, Celaller Köyü, Çardacık Köyü, Çukurbağ Köyü, Demirkazık Köyü, Elekgölü Köyü, Eynelli Köyü, Kavaklıgöl Köyü, Kavlaktepe Köyü, Kocapınar Köyü, Mahmatlı Köyü, Orhaniye Köyü, Ören Köyü, Pınarbaşı Köyü, Sulucaova Köyü, Üçkapılı Köyü, Yelatan Köyü ve Yeniköy Köyü’dür.

Çamardı Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Bilgileri

İlçeden konut arayışında olan kişiler ilçenin eğitim imkanları ile yakından ilgilenmektedir. İlçe eğitim kurumları ve eğitim kadroları bakımından oldukça donanımlıdır. Bu nedenle bölge halkı ilçenin eğitiminden oldukça memnundur. Niğde Çamardı satılık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Çamardı Şehit Muttalip Soylu Anadolu İmam Hatip Lisesi: Çamardı, 01960 Çamardı/Niğde. Daha detaylı bilgiler için (0388) 711 21 64 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Nazmiye Pınar Ortaokulu: Yeni Mahalle, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, 51660 Çamardı/Niğde. Daha detaylı bilgiler için (0388) 711 20 35 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Çamardı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu: Çarşı, 51660 Çamardı/Niğde. Daha detaylı bilgiler için (0388) 711 31 48 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Niğde ilinin Çamardı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Niğde Çamardı uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.