/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çiftlikcancel

Niğde Çiftlik Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Çiftlik Satılık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler 

Çiftlik satılık daire arayışınızda EmlakJet en doğru adres. İlçedeki ev ilanlarına bakarken ilçe hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu yazıyı okumalısınız. Çiftlik, Niğde ilinin bir ilçesidir. İlçenin adı eski bir sığır çiftliğinden kaynaklanır. Bölge aynı zamanda Melendiz olarak da bilinmektedir. Bazı kaynaklarda ise Melendiz isminin Malazgirt savaşındaki bir akıncı beyinin ismi olduğu söylenir. Melendiz bey Konya ve Göller bölgesi civarına akınlar düzenlemiştir. Bu bölgeye de Melendiz Bey'in isminin verildiği bazı kaynaklarda yer almaktadır. Bölgeye daha sonra gelen Türkmenlerin yerleştiği asıl geliş bölgelerinin ise Taşkent civarı olduğu aynı zamanda dil özellikleri bakımından benzerlikler taşıdığı bilinmektedir. Çiftlik ilçesi Niğde Merkeze 67 kilometre uzaklıkta, Aksaray'a ise 65 kilometre mesafededir. Niğde merkeze 32 kilometre mesafede dağ yolu diye bilinen bir yol daha mevcut olup yolun stabilize olması ve kış aylarında yoğun kar nedeni ile kapanması ulaşımı engellemektedir. Bu yol üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Çiftlik ilçesine bağlı 3 kasaba ve 9 köy vardır. Yakınlardaki Tepecik – Çiftlik Höyüğünde tarihi eser bulunmakla beraber Çiftlik'te obsidyen taşları vardır. İlçe toprakları orta yükseklikteki dalgalı düzlüklerden meydana gelir. Güneyinde Melendiz Dağı, güneybatısında Hasan Dağı yer alır. Başlıca akarsuyu melendiz çayıdır. Çayın kolları Azatlı-Ramat-Divarlı Asmaız ve Kula çayı olarak isimlendirilir. Ekonomi tarıma dayalıdır. Başlıca tarım ürünleri elma, fasulye, buğday, arpa, üzüm ve patatestir. Özellikle patates fazla üretilir. Hayvancılık gelişmiştir. En fazla koyun beslenir. Sepicilik, dokumacılık, keçecilik, halıcılık başlıca el sanatlarıdır. İlçe merkezi Beyazsu Deresi kıyısında kurulmuştur. Merkez ilçeye bağlı bucakken 1990 yılında ilçe olmuştur.

Çiftlik Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu 

2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin 2018 nüfusu 28.168’dir. Bu nüfusun %51,54’ünü erkekler ve %48,46’sını kadınlar oluşturur. Bu nüfus, 14.517’si erkek ve 13.651’i kadından oluşmaktadır. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 27.276’dır. Bir yıl içerisinde bölgede yaşayan kişi sayısında artış yaşamıştır. Nüfus artış oranı %3,27’dir. İlçenin önceki yıla göre artış miktarı 892’dir. Siz de Niğde Çiftlik satılık evler için listeleme sayfalarımızdaki ilanlara göz atmanız yeterli.

Çiftlik Satılık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin alanları 104 metrekareden oluşur. Çiftlik satılık daire fiyatları ortalama 134.264 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin birim fiyatları 1.291 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüşleri 24 yıl sürer. Bu da bir evin kendi bedelini kira vasıtasıyla ödeme süresinin 24 yıl sürdüğü anlamına gelir. 

Ev arayışınız aktifse ve bütçenizi kararlaştırdıysanız vakit kaybetmenize gerek yok. EmlakJet sayesinde ev ilanları sadece bir adım uzağınızda. İlçenin istediğiniz bölgesindeki ilanlarına örneğin; Çiftlik satılık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Çiftlik Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.