Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ulukışlacancel
Niğdecancel

Niğde Ulukışla Satılık Daire

araması için 15 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Ulukışla Satılık Daire Alacaklara İlçe Hakkında Bölge Rehberi

Ulukışla satılık daire almadan önce ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazı tam size göre. Ulukışla, Niğde iline bağlı bir ilçedir. Bölgede bulunan höyükler 10,000 yıllık bir tarihi geçmişle ilgili bulgulardır. Porsuk köyü yakınlarındaki Zeyve Höyük'de M.S. 4. yüzyılda yaşanmış yerleşim yeri ortaya çıkarılmıştır. Hitit, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait kalıntılar bulunmuştur. Çiftehan bölgesi uzun süre Eti, Frig ve Roma dönemlerinde yerleşim yeri olmuştur. Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın Tarsus'ta yaşarken sık sık banyo yapmaya Çiftehan kaplıcalarına geldiği rivayet edilmektedir. İklim Akdeniz-İç Anadolu geçiş iklimidir. Yazlar serin ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. Yağış yoğunluğu ilkbahar ve kış mevsimine kayar. Bitki örtüsü bozkır, ancak Mersin sınırında ormanlıktır. İklime bağlı olarak yetiştirilen ürünlerin başında; buğdaygiller gelir. Yamaçlarda bağcılık, sulanabilen alanlarda başta elma, kiraz, armut olmak üzere meyvecilik ve sebzecilik yapılır. Bozkır alanların tarım yapılmayan yamaçlarında küçükbaş hayvancılık yapılmakta, son yıllarda büyükbaş hayvancılık, arıcılık, kiraz üretimi önemli miktarlarda artışlar göstermektedir.

Ulukışla Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

İlçe merkezi Orta Toroslar'ın parçalarından Medetsiz ve Bolkar Dağları arasındaki geniş bölümün ağzında, Akdeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesinin kesiştiği yerdedir. Yüzölçümü 1502 km², deniz seviyesinden yüksekliği 1427 metredir. İlçe 34°30"16' Doğu boylamı, 36°58"5' Kuzey enlemi arasında bulunmaktadır. İç Anadolu'nun kapısı konumundaki ilçe toprakları Doğuda Adana Güneyde Mersin, Batıda Konya, kuzeyde Niğde ile çevrilidir. İlçe Bolkar Dağları, Konya ovası, Aladağları ve Hasan Dağı arasında kalan vadi merkezindedir. Maden ve Gümüş Köyleri civarında altın, gümüş, kurşun, Katrandede yöresinde linyit, Güney tepelerinde zengin alçı taşı yatakları vardır. Bölgede genel olarak dağlıktır. Bitki örtüsü İç Anadolu Step türüdür. Genel ormanlık saha toplamı 24.673 hektardır. Sert ve kara iklimini etkisi altındadır. Ulukışla çevresinde Kızıldağ, Cehri, Karatepe, Çakıltepe, Sansar, Katrandede ve Dikmen tepe dağları bulunmaktadır. Bolkarlar torosların bütün özelliklerini taşır. Siz de bu ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız Niğde Ulukışla satılık müstakil ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

Ulukışla Satılık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre bölgedeki dairelerin ortalama alanları 150 metrekaredir. Ulukışla satılık daire fiyatları 174.600 Türk Lirasıdır. Ortalama birim fiyatlar 1.164 Türk Lirasına denk gelir. Satılık dairlerin geri dönüşleri 23 yıl sürer. Yani bir ev satış fiyatını kira yoluyla ortalama 23 yılda geri öder. Satılık dairelerin oda sayılarına ve alanlarına göre ortalama fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

 • 2+1, 102 metrekare daire fiyatı 120.360 Türk Lirasıdır.

Bütçenizi oluşturduysanız ilgili ilanlar sitemizde. İhtiyaç ve isteklerinize uyan Ulukışla sahibinden satılık evler ya da emlakçıdan satılık daireler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Niğde Ulukışla Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Niğde Ulukışla Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Niğde Ulukışla Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Niğde Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Altınordu Bahçelievler Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Altınordu Kumbaşı Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Ordu Altınordu Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Ordu Fatsa Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.