Emlakjet

Niğde Satılık Daire

araması için 248 ilan bulundu
search
Niğdecancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Niğde Satılık Daire Arayanlara İl Hakkında Bilgiler

Niğde satılık daire arayan takipçilerimize rehber niteliğinde olan bu yazımızda il hakkında değinilmesi gereken noktalardan bahsettik. Niğde, İç Anadolu Bölgesinde bulunur ve İlin kapladığı arazinin büyüklüğü 7.312 kilometrekaredir. Şehrin kuzey tarafında Aksaray, Nevşehir ve Kayseri, doğu tarafında Adana, batı tarafında Konya ve güney tarafında Mersin illeri yer alır. Nüfusu 352.726 kişiden oluşmaktadır. Bu nüfusun %49.95’ini erkekler ve %50.05’ini kadınlar oluşturur. Halkın geçim kaynağı genellikle tarım, sanayi ve hayvancılığa dayanmaktadır. Niğde’de yetiştirilen başlıca tarım ürünleri ise;

 

  • Elma,
  • Patates,
  • Lahana,
  • Buğday ve
  • Şekerpancarıdır.

 

 

Niğde Satılık Daire Tercih Edecekler İçin İlin İlçeleri

Ulukışla İlçesi: Bölgede bulunan kalıntılarla ilçenin tarihinin çok eski dönemlere dayandığını söylenebilir. Bu kalıntılar arasında Hitit döneminden kalma tarihi eserlere de rastlanmıştır. İlçe yaklaşık 1500 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Dağlık bir arazi yapısına sahip olan bölgenin doğası dağcılık ve kamp yapmak isteyenler için idealdir. İlçenin Mersin, Adana ve Konya’ya sınır vardır ve Niğde Merkeze 56 kilometre uzaklığında yer alır.

 

Çamardı İlçesi: Niğde merkezine 70 kilometre uzaklığındadır. Kuzeybatısında Niğde Merkez, batısında Bor ve Ulukışla ilçeleri, doğusunda Kayseri ve güneydoğusunda Adana illeri yer alır. 1204 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Arazi yapısı oldukça engebelidir bu sebepten tarıma uygun arazi sayısı azdır. İlçe ekonomisi hayvancılığa dayanır. Eğer siz şehrin merkezine en uzak olan bu ilçede şehrin gürültüsünden uzakta yaşamak istiyorsanız Niğde satılık müstakil ev ilanlarını emlakjet.com üzerinden bulabilirsiniz.

 

Bor İlçesi: Şehrin merkezine yaklaşık 14 kilometre uzaklığında yer alır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1100 metre civarlarındadır. Arazisinin çoğunluğu Obruk platosunda bulunur. Dağlık bir yapıya sahiptir. Halkın geçim kaynağı genellikle tarıma dayanmaktadır.  Kuzeyinde Altunhisar, kuzeydoğusunda Niğde Merkez doğusunda Çamardı, güneyinde Ulukışla ilçeleri ve batısında Konya ili yer alır.

 

Altunhisar İlçesi: İlçe merkeze yaklaşık olarak 37 kilometre uzaklıktadır. Aksaray ve Konya illeriyle sınırı olan ilin batısına Niğde Merkez ve güneyinde Bor ilçesi vardır. Hasan Dağının eteklerinde yer alan ilin yüzölçümü 502 kilometredir. Deniz seviyesinden yüksekliği ise ortalama 1050 metre civarlarındadır. İlin eski adı Ortaköy’dür ve 1991 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. 

 

Niğde Merkez: 1992 yılında kurulan Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi burada yer alır. 2.223 kilometrekareden oluşan alanıyla ilin en büyük yüzölçümüne sahip ilçesidir. Kuzey tarafında Nevşehir, kuzeydoğu tarafında da Kayseri illeri bulunur. Nüfus yoğunluğu her geçen gün daha da artan bu bölgede ev sahibi olmak istiyorsanız Niğde merkez satılık daire sayfalarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Çiftlik İlçesi: Niğde’nin kuzeyinde yer alan ilçenin merkeze olan uzaklığı 65 kilometredir. 400 kilometrekarelik yüzölçümüyle şehrin en küçük ilçesidir. Nevşehir ve Aksaray’la sınır komşusudur. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 1550 metre civarlarındadır. Ormanlık alanları çok yoktur. Eğer Niğde satılık daire arayışınızda Çamardı ilçesini tercih etmek istiyorsanız ilanlara sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

Niğde Satılık Daire Alacaklara İlin Emlak Piyasası

Niğde Satılık Daire arayanlara yardımcı olmak amacıyla ilin emlak piyasasını araştırdık. 2019 Emlakjet bölge raporuna göre Niğde’de evler ortalama 150 metrekareden oluşur. Ortalama satılık konut fiyatı 171.450 TL’dir. Evlerin geri dönüşü ise 22 yıldır. Metrekare başına düşen satın alma bedeli ise 1.143 TL’ye denk gelir. Oda sayılarına ve alanlarına göre ortalama konut fiyatları ise; 2+1, 110 metrekare bir dairede 122.210 TL, 3+1 150 metrekarelik bir dairede 163.350 TL ve 4+1, 200 metrekareden oluşan bir dairede 268.800 TL olarak gözlenir. Bu fiyatlara bakıldığında siz de kendi bütçenizi ayarladıysanız emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Niğde ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.