Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamaşcancel
Orducancel

Ordu Çamaş Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çamaş Satılık Daire Alacaklara Bölge Kılavuzu 

Çamaş satılık daire ilanları arasında dilediğiniz evi armadan önce bu yazıyı okuyup ilçe hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Çamaş, Ordu iline bağlı bir ilçedir. İlçeye en yakın bölge Fatsa'dır. Ordu il merkezine uzaklığı 50 kilometredir. İlçenin arazi yapısı çok engebelidir. Yerleşim ise dağınıktır. Bu yüzden devlet hizmetlerinin götürülmesi anlamında büyük zorluklar çekilmektedir. Denize uzaklığı 20 km olan Çamaş'ın sınırları doğu ve kuzeyi Fatsa İlçesi, batısı Çatalpınar İlçesi, güneyi Gürgentepe İlçesi ile çevrilidir. Ortalama rakım 550 metredir. İlçenin genel olarak yüzölçümü 81,180 Km²'dir. Çamaş'ın ekonomisi büyük oranda fındık tarımına bağlı olmakla birlikte, bölge halkının önemli bir kısmı yurt içi ve yurt dışı inşaat sektöründe çalışarak geçimini temin etmektedir. 

Çamaş Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Çamaş ve yöresi Ordu İlinin eski bir yerleşme bölgesidir. Çamaş yöresi tarihinin M.Ö. 3. yüzyıla kadar dayandığı bilinmektedir. Çamaş adının, 1485'lerden önce Tımar Beyliği yaptığı bilinen Mehmet Çamaş Bey'in adından dolayı verildiği bilinmektedir. Danişmentli Beyliği sonrası dönemde, Osmanlı Devletinin idari teşkilatı kayıtlarında Ordu İlinin Perşembe, Ulubey Hapsamana, Aybastı bucakları arasında Çamaş Bolaman Nahiyesi adına rastlanmaktadır. Son dönemde Osmanlı Tımar sistemi bozulduğunda yerine İltizam sistemi gelmişti, 1908 yılına ait bir kayıttan anlaşıldığı kadarıyla Çamaş ve buna bağlı 12 köyün aşar vergisi mütegallibeden Hacı Alizade Osman Ağa ile Hacı Alizade Abdullah Beyler tarafından toplanmaktaydı. Bu kayıtlarda Osman Ağa ve Abdullah Bey'in unvanları Çamaş Kazası Aşar Mültezimi olarak geçmektedir. Ordu'nun en büyük konağı olan Cevat Bey Konağı, Hacı Alizade Osman Ağa tarafından yaptırılmıştır. Yine 1811 yılında inşa edilen Tarihi Külekçi Camii de Hacı Alizadeler tarafından yaptırılmıştır. 1930 yılında ise Çamaş ayrı bir bucak haline gelmiş ve Ordu merkez ilçesine bağlanmıştır. 1944 yılında ise köyleriyle birlikte Fatsa ilçesine bağlanarak belde olmuştur. Bugünkü Çamaş ilçesi sınırları içinde kalan bölgede, 1971 yılında Çamaş sarıyakup köyü Belediyesi, 14 Şubat 1975 tarihinde Çamaş Belediyesi kurulmuştur. 1985 yılında her iki belediye Çamaş belediyesi adı altında birleştirilmiş, sonrasında 1990 yılında Çamaş İlçesi adıyla ilçe olmuştur.  Siz de bu ilçeden ev satın almak istiyorsanız Çamaş satılık bahçeli ev ilanlarına bakabilirsiniz.

Çamaş Satılık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki satılık dairelerin alanları yaklaşık 84 metrekaredir. Çamaş satılık daire fiyatları ortalama 58.800 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satış fiyatı 700 Türk Lirasıdır. 

Yukarıdaki verileri ilçe genelindeki satılık dairelerin ortalamalarını olduğunu unutmamalısınız. Ev bütçenizi alırken bunları dikkate almalısınız. Aradığınız ilanlara en kolay EmlakJet üzerinden ulaşabilirsiniz. Siz de ilçeden ev aramak için Ordu Çamaş satılık müstakil evler ya da dairelere sitemizden göz atmalısınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.