/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çaybaşıcancel
Orducancel

Ordu Çaybaşı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çaybaşı Satılık Daire Alacaklara Özel Bölge Rehberi 

Ev aramak EmlakJet sayesinde çok kolay. Çaybaşı satılık daire arayışınızda da sitemiz sayesinde aradığınız ilanlara sadece bir tık uzaklıktasınız. İlgili ilanları incelerken ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazı tam olarak sizlere göre. Çaybaşı, Ordu ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzey ve doğusunda Ünye, batısında İkizce, güneyinde Akkuş ilçe sınırları bulunur. Yüz ölçümü 165 km²'dir. Çaybaşı Ünye İlçesine bağlı bucak iken 1990 yılında ilçe merkezi olmuştur. Merkezin yükseltisi 530 m olup, Karadeniz sahil yoluna uzaklığı 21 kilometredir. İlçe sınırları içinde Karadeniz bölgesine egemen olan bütün halklar yaşamıştır. Bölgede Halip Mariyadin ilk egemen halkı olarak bilinmektedir. Eski Yunanlılar ilk Çeliği bu bölgede kurulan organize yaşayan insan topluluklarından almışlar ve sonraları Karadeniz bölgesi ilgi odağı haline gelmiştir. Anadolu' ya hakim olmak için gelen istilacı kavimlerin gelişlerinde yerli kavimler Karadeniz dağlarının güney kısmına giderek burada 11. Y.Y. sonlarına kadar yaşamışlardır. Hititler devrinde bölgenin güneyindeki ovalarda yaşayan kavimler mağaralara taşınarak ilkel bir yaşam sürdüler. Çevre köylerde bu yaşantı kalıntılarına rastlanmaktadır. Milattan sonra koloni kurmaya önem verilmiş ve Amisos, Oneo, Karasusu gibi bölgelerde milattan önce kurulan Pontus devletinin izleri hakimdir. 

Çaybaşı Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Orta Karadeniz Bölgesi’nde, Ordu İline bağlı bir ilçe olan İlçemiz Karadeniz Bölgesinin Orta Karadeniz bölümünde deniz sahilinden 21 kilometre içerde Ordu İlinin Güneybatısında yaklaşık 195 Km2 yüzölçümü ile yer alır. İlçenin Kuzey ve doğusunda Ünye, Batısında İkizce, Güneyinde Akkuş, İlçeleri bulunmakta olup, denizden yüksekliği 530 metredir. Arazinin karakteristik yapısı engebeli inişli çıkışlı olup, genel olarak fındık ve orman örtüsü ile kaplıdır. İlçenin doğusundan Cüri Çayı, batısından Akçay geçmektedir. İlçede doğal göl yoktur. İlçemizde Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Her mevsim yağışlı, yazlar sıcak ve yağışlı, kışlar ılık geçmektedir. Kar yağışının arttığı dönemlerde ulaşım konusunda bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. İstediğiniz eve bir an önce sahip olmak için sitemize göz atmanız yeterli. Çaybaşı da sahibinden satılık evler ya da emlakçıdan satılık daireler seçenekleri ile size en uygun olan evi kolayca bulabilirsiniz.

Çaybaşı Satılık Daire Piyasası 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin büyüklükleri yaklaşık 115 metrekaredir. Çaybaşı satılık daire fiyatları ortalama 58.765 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış fiyatı ise 511 Türk Lirasına denk gelir. Bu satılık daire fiyatlarının ilçe genelinin ortalama fiyatları olduğuna dikkat etmelisiniz. İlçedeki evlerin fiyatları konumuna, oda sayılarına, baktıkları cepheye ya da sahip oldukları diğer özelliklere göre değişiklik gösterir.

Siz de kendi bütçenizi kararlaştırdıysanız aradığınız evi EmlakJet sitesinde bulmanız oldukça kolay. İstediğiniz özelliklere sahip olan Ordu Çaybaşı satılık müstakil ev ya da dairelerin ilanlarına listeleme sayfalarımız aracılığı ile dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.