/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kabataşcancel

Ordu Kabataş Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kabataş Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kabataş satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Kabataş Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Kabataş ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Kabataş satılık daire arayan kişiler ilçenin iklim koşulları ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Bölge 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Toplam yüzölçümü 142 kilometrekaredir. Ordu iline 74 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe ulaşım imkanları bakımından da oldukça avantajlı bir konumda yer almaktadır. İlçe Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Kabataş satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temelini tarım ve hayvancılık faaliyetleri oluşturmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sulu tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Bu faaliyetler kapsamında başta fındık ve mısır olmak üzere birçok tarım ürünü yetiştirilmektedir. İlçe yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Kabataş Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 11 bin 375’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,31’ini (5 bin 723) erkek, yüzde 49,69’unu (5 bin 652) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kabataş satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Alakent Mahallesi, Ardıç Mahallesi, Belen Mahallesi, Beylerli Mahallesi, Eceli Mahallesi, Hoşkadem Mahallesi, Kuzköy Mahallesi, Merkez Mahallesi ve Yenice Mahallesi’dir.

Kabataş Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgilendirme

İlçeden konut arayan çocuklu aileler ilçenin eğitim imkanları ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe eğitim kurumları ve eğitim kadroları bakımından oldukça donanımlıdır. Bölge halkı ilçenin eğitim kurumlarından oldukça memnundur. Ordu Kabataş satılık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Atatürk İlköğretim Okulu: Merkez, İlköğretim Caddesi No:40, 52520 Kabataş/Ordu. Daha detaylı bilgiler için (0452) 694 40 21 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Kayıncık İlkokulu: Alankent, 52510 Kabataş/Ordu.
  • Alakent Ortaokulu: Alankent, 52510 Kabataş/Ordu.
  • Şehit Salih Keskin İlköğretim Okulu: Yeniceli, 52520 Kabataş/Ordu

Sizler de satılık daire tercihini Ordu ilinin Kabataş ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Ordu Kabataş uygun fiyatlı ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Kabataş Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.