Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ordu Ulubey Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Ulubeycancel
Orducancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ulubey Satılık Daire Seçmeyi Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Ulubey satılık daire arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, ekonomisinden mahallelerine kadar birçok farklı konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Ulubey, ülkemizin on dokuz ilçeden meydana gelmiş Ordu iline bağlı bir yerleşim birimidir. Ordu, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin doğu bölümünde yer almaktadır. İlin nüfusu 771.932 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin ise %3.46’sı Ulubey ilçesinde yaşamlarını sürdürmektedir. Ulubey ilçesi, tarih öncesi çağlardan itibaren önemli bir yerleşim birimi olmuştur. İlçeye on birinci yüzyılda yerleşen Oğuzlar semtin hızlı bir şekilde iskan edilmesini sağlamıştır. Oğuz boylarının Anadolu’ya göç etmelerinden sonra, 12. Yüzyılda semtin nüfusu hızlı bir şekilde yükselmiştir. İlçe, Fatih Sultan Mehmed döneminde, 1455 yılında Osmanlı İmparatorluğu’na geçmiştir.

Ulubey Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Ulubey satılık ev arayanlar için keyifle hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve buna bağlı olarak ortaya çıkan ekonomik koşullara değineceğiz. Ulubey ilçesi, 304 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Buna ek olarak semtin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 586 metredir. İlçe, Ordu-Sivas karayolunun yakınlarına, Canik Dağları’nın yamaçlarına kurulmuştur. Kuzeybatısında Perşembe, batısında Gürgentepe, güneyinde Mesudiye, batısında Gölköy, güneydoğusunda ise Kabadüz semtleri ile komşu durumundadır. İlçe dağlık bir araziye sahiptir. Bölgede Karadeniz iklimi görülmektedir. Bu sebeple de yaz ve kış ayları yağmurlu geçmektedir. Kış aylarında kar yağışı da sıklıkla görülür. İlçede bu iklim koşullarına uygun olarak fındık üretimi yapılmaktadır. Ulubey satılık daire tercih etmeyi düşünen biri iseniz, iklim koşullarını dikkate alarak hareket etmenizde yarar vardır.

Ulubey Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi 

Ulubey ilçesinin nüfusu son verilere göre 26.737 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %51.73’ü erkek, geriye kalan %48.27’si ise kadındır. İlçede nüfus görece dengeli bir şekilde dağılmıştır. 1958 yılında kurulan ilçenin nüfusu 2017-2018 yılları arasında artmıştır. Bu artış 2019 yılı itibari ile de devam etmektedir. Bu sebeple de popülasyonun artış hızı %60 civarındadır.Bu rakam il ve ülke ortalamasının bir hayli üzerindedir. İlçe mahallelerden meydana gelmiştir. Biz bu mahallelerden onunu gelişmişliklerine göre sıraladık. Ordu Ulubey satılık ev düşünenler aşağıdaki yerleşim yerlerinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Yukarıkızılen Mahallesi 
  • Çatallı Mahallesi
  • Ohtamış Mahallesi
  • Yenisayaca Mahallesi
  • Durak Mahallesi
  • Şıhlar Mahallesi
  • Şahinkaya Mahallesi
  • Uzun Mahmutlar Mahallesi
  • Gündüzlü Mahallesi
  • Çubuklu Mahallesi

Eğer Ulubey satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Ulubey satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.