Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Osmaniye Bahçe Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu
search
Bahçecancel
Osmaniyecancel

Bahçe Satılık Daire Seçeceklere İlçe Rehberi

Bahçe satılık daire düşünenler için bir yazı hazırladık. Yazıda semti daha yakından tanımanızı sağlayacak birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda semti daha iyi tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Bahçe, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Osmaniye iline bağlı bir yerleşim birimidir. Bahçe ilçesi, 212 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. Semtin denizden yüksekliği ortalama 665 metredir. İlçenin kuzeyinde Kahramanmaraş, doğusunda Gaziantep, güneyde Osmaniye Merkez, batısında ise Düziçi ilçesi yer almaktadır. İlçe dağlık bir araziye sahiptir. Semtten geçen Huma Çayı en önemli su kaynağıdır. Kent merkezinden otuz bir kilometre uzakta yer alan semte, otoyolu, karayolu ve demiryolu ile ulaşmak mümkündür. İlçede Akdeniz iklimi görülmektedir. İlçenin etrafı dağlarla çevrilidir. Bu durum hava sıcaklıklarının düşmesine ve yağmur miktarının ciddi bir şekilde artmasına neden olmaktadır. Kar yağışı da görülmektedir. Bahçe satılık ev tercih etmeyi düşünenlerin bu gibi bilgileri göz önünde bulundurması önemlidir.

Bahçe Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Yaşamayı düşündüğünüz bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak sizi o il veya ilçeye yakınlaştıracaktır. Bu nedenle de Bahçe satılık ev tercih edeceklerin, semtin tarihi hakkında fikir sahibi olması gerektiğini düşündük ve yazıda ilçenin tarihine de değindik. İlçe, Antik Çağda Kilikya Bölgesi içerisinde kurulmuştur. Semtte bilinen ilk yerleşim milattan önce 1000’li yıllarda başlamıştır. Semtte Kargamış Hitit krallığı uzun yıllar hüküm sürmüştür. Hititlerden sonra Asurluların, Kilikyalıların, Perslerin, Büyük İskender’in hakimiyeti altına girmiş olan ilçe birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Semtte milattan sonra 120’li yıllarda Romalıların egemenliğine geçmiştir. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra Türkmen boyları ilçeye yerleşmiş ve bölgede Ramazanoğulları Beyliği kurulmuştur. İlçe, 1517 yılında gerçekleşen Mısır seferi ile Osmanlı topraklarına katılmıştır. 

Bahçe Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Yerleşim Birimleri

Osmaniye ilinin nüfusu 534.415 kişiye ulaşmış durumdadır. Osmaniye yedi yerleşim biriminden meydana gelmiştir. Bahçe ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık dördüncü ilçesidir. Tüm bunlara ek olarak Bahçe, kent nüfusunun yaklaşık olarak %4.16’sına ev sahipliği yapmaktadır. Bahçe’nin nüfusu 2019 yılında yapılan nüfus sayımına göre 22.242 kişiye ulaşmıştır. İlçede nüfuslar cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır, neredeyse eşitlik vardır. Semtin nüfusu 2014 yılındna beri sürekli olarak artmıştır. Bu artış eğilimi hala devam etmektedir. Osmaniye Bahçe satılık ev tercih edecekler aşağıdaki mahallelerden birinde arayışlarını yoğunlaştırabilirler:

  • İslam Mahallesi
  • Bahçeli Evler Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • İstiklal Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Karşıyaka Mahallesi
  • Kale Mahallesi
  • Yeşil Yurt Mahallesi

Eğer Hasköy kiralık daire  düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Hasköy kiralık konut yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.